Українські війська просунулися на лівому березі Херсонської області та на північний захід від Вербового у Запорізькій області.

Про це повідомимл в Інституті вивчення війни (ISW).

Зокрема, 14 листопада українські війська продовжили бойові дії на лівому березі Херсонської області та підтвердили наступ.

На геолокаційних кадрах, опублікованих 13 листопада, видно, що українські війська просунулися до Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області, 2 км від річки Дніпро та приблизно 3,6 км на північ від траси Е-58).

На заході Запорізької області українські війська 14 листопада також провели наступальні дії та підтвердили наступ.

Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що українські війська просувалися на північний захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного).

Генштаб України повідомив, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському напрямку (захід Запорізької області).

Декілька російських джерел стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Роботиного, Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного) та на північ і північний захід від Вербового.

Нагадаємо, що аналітики Інституту вивчення війни заявили, що російське військове командування могло дати вказівку державним ЗМІ РФ оприлюднити, а потім відкликати повідомлення про перегрупування військ на Херсонщині в рамках інформаційної операції. Її ціллю є змусити українські сили недооцінити наявну російську живу силу на лівомі березі Херсонської області.

Також стало відомо, що відкликані повідомлення про перегрупування російських військових на східному березі Херсонської області можуть свідчити про реальні дискусії, що відбуваються у вищих ешелонах російського військового командування. Вони могли передчасно вийти в інформаційний простір.