Українські воїни наближаються до Сватового Луганської області. Окупанти вивезли з окупованого міста “ЛНРівську адміністрацію”.

Як повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай, зрадники та окупанти вже відчувають наближчення ЗСУ. Вони вже почали перевозити награбоване в Луганськ.

“Не хочу вангувати, але можу сказати, що зі Сватового “адміністрація ЛНРії” поїхала на Луганськ”, – сказав очільник ОВА.

Гайдай зазначив, що українські воїни відбили атаки у Білогорівці та Стельмахівці. Втім, росіяни не залишають у спокої деокуповані села Луганщини. Їх цілодобово обстрілюють, зокрема ракетами С-300 та “Шахедами”.

Додамо, українські війська, ймовірно, дійшли до ще одного населеного пункту в напрямку Сватове Луганської області.

Інститут вивчення війни у своєму ранковому зведенні зазначив, що російські війська почали обстрілювати село Коломичаха – за 10 км на північний захід від Сватового.

Станом на 22 грудня ворожі позиції біля цього населеного пункту обстрілювали ЗСУ. Але ситуація наступного дня, схоже, змінилася. Українські сили могли просунутися до села, вважають аналітики, роблячи висновки за даними відкритих джерел.

Разом з тим ЗСУ продовжували відбивати атаки росіян на лінії Кремінна – Сватове. Зокрема, відбито атаки ЗС РФ на Стельмахівку (за 15 км на північний захід від Сватового), Андріївку, Червонопопівку (6 км на північний захід від Кремінної) та Площанку (2 км від траси Кремінна – Сватове).

Ворог продовжує розтрачувати сили на захопленні Донецької області. Найважчі бої йдуть, зокрема, під Бахмутом.

Протягом 23 грудня ЗСУ відбили атаки в районах 10 населених пунктів: Андріївка Луганської області та Ямполівка, Роздолівка, Бахмутське, Бахмут, Північне, Нью-Йорк, Красногорівка, Водяне та Мар’їнка в Донецькій області.

Ознак формування ударного угруповання в Білорусі немає, зазначав Генштаб.

Разом з тим Інститут вивчення війни вважає, що Росія може готувати великий наступ на північному заході Луганської області або на південному сході Харківської області.

Також росія робить видимість підготовки до великого наступу з території Білорусі, однак скидати з рахунків цей варіант теж не варто.

Як пише Інститут вивчення війни, РФ зайнята демонстрацією “ознак” до такої підготовки: напередодні Білорусь показово заявляла про розгортання польових госпіталів на своїй території.

Польові госпіталі, відзначають аналітики, є сухим фактом підготовки до наступу. ЗМІ спостерігали активність пересування медтехніки в Білорусі напередодні вторгнення 24 лютого.

Також чутки про наступ з території Білорусі Росія підкріплює перекиданням важкої техніки із зимовим камуфляжем, чого абсолютно не вимагають навчання.

Однак існують реальне підґрунтя підготовки наступу російських військ на інших напрямках, йдеться у звіті. Наприклад, на північному заході Луганської області.

23 грудня на цій ділянці фронту Генштаб ЗСУ спостерігав збільшення перекидання особового складу, військової техніки та боєприпасів. У Луганську область перекинули і елітні ПДВ з Херсонського та Харківського напрямків.

Кремль як і раніше надає пріоритет мобілізації для стабілізації ділянки Сватове-Кремінна, а не, наприклад, Бахмута, Авдіївки або заходу Донецької області.

Малоймовірним аналітики вважають атаку ЗС РФ через Дніпро в Херсонській області та в Запорізькій області.

Москва також може спробувати завдати удару по південному сходу Харківської області з Луганської області, щоб повернути втрачені позиції на захід від річки Оскіл.

Проте експерти сумніваються в успішності такої операції, тому що переваги на місцевості українських військових, що обороняються, і російські наступальні можливості дуже обмежені.

ІПСО про наступ з території Білорусі, найімовірніше, спрямоване на відволікання уваги від основного удару.

Наступ з території Білорусі в Інституті вивчення війни як і раніше вважають найгіршим сценарієм в межах своїх прогнозів. Наразі ISW оцінює ризик російського вторгнення в Україну з Білорусі як низький, але можливий.