В олігарха Ігоря Коломойського великі проблеми. Не тільки в США, але і в Ізраїлі – державі, паспорт якої він має. І тікати з України йому більше нікуди.

Олігарх Ігор Коломойський значно зменшив свою публічну активність. Якщо раніше він роздавав коментарі направо та наліво, хизувався усуненням Петра Порошенка від влади, анонсував ті чи інші кроки нової адміністрації, то тепер Коломойського не видно і не чути.

Причина в тому, що в життя поступово починає втілюватися те саме гасло, яке прославило Коломойського. Коли він у 2005 році в інтерв’ю “Дзеркалу тижня” сказав:

“Життя – це супермаркет, бери, що хочеш, тільки каса попереду”.

Схоже, тепер до каси наближається сам Коломойський. За його дії протягом чверть століття олігархічного впливу на нього чекає розплата.

В Америці Федеральне бюро розслідувань з’ясовує факти відмивання грошей Коломойським, виведених з українського “Приватбанку” шляхом шахрайства та придбання за них нерухомості в різних штатах.

Поки що Мін’юст США подав проти будівель та споруд Коломойського позови в 3 штатах.

Однак ці позови висунуто в рамках кримінального розслідування. Досі немає жодної інформації, чи не увінчалося це слідство висуненням підозри самому Коломойському.

Зазвичай ФБР про це не повідомляє вголос аж допоки фігурант не потрапить в лапи американського правосуддя, коли його затримують при проходженні кордону.

Нагадаємо, проти Коломойського ще не висунуто підозри, але офіційно обвинувачено його топменеджерів у “Приватбанку”, включно з колишнім головою правління Олександром Дубілетом, який зараз проживає у передмісті Тель-Авіва.

Сам Коломойський донедавна міг безпечно літати хіба що до Ізраїля, адже ця країна не видає своїх громадян, а в колекції паспортів Коломойського є якраз документ громадянина Ізраїля.