Аналіз "санкційного списку" РФ засвідчує спробу з боку Росії вплинути на Україну напередодні виборів та після них.

На цьому наголосив міністр закордонних справ Павло Клімкін у Twitter.

"Навіть зовсім поверховий аналіз так званого санкційного списку РФ і часу його оприлюднення свідчить про початок багатосерійного серіалу щодо спроби впливу на Україну напередодні виборів і після них. Але це насправді навіть не перша серія, це тільки тізер", – написав він.

Як повідомлялося, голова уряду РФ Дмитро Медведєв підписав постанову, що запроваджує "спеціальні економічні заходи" щодо 322 громадян та 68 компаній з України. У списку опинилися судді Конституційного Суду України, депутати Верховної Ради України VIII скликання, великі українські підприємці, чиновники Адміністрації Президента України, керівники органів виконавчої влади України і великих українських компаній, юридичні особи, контрольовані великими бізнесменами України.

Також, Павло Клімкін підкреслив, що не закликав українських громадян не відвідувати Білорусь, але, за його словами, багатьом ветеранам АТО, журналістам і громадським активістам "варто дуже ретельно зважувати усі ризики".

Про це він написав у Facebook.

"Багато хто досі обговорює мої слова щодо небезпеки перебування наших громадян в Білорусі через діяльність російських спецслужб. Запитують, що ж робити? Насправді, нічого не робити. Просто думати головою і зважати на цілком реальну небезпеку", – підкреслив міністр.

"Я ніколи не закликав українських громадян не відвідувати Білорусь. Власне, це відбувається кожного дня.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Але багатьом ветеранам АТО, журналістам, громадським активістам варто дуже ретельно зважувати усі ризики. Врешті решт, ситуація складна і не обмежується лише захопленням Павла Гриба", – наголосив він.

Окрім того, Клімкін прокоментував зустріч Порошенка та Варфоломія, зазначивши, що  Україна залишає російське православ'я та повертається до світового. 

“Слова Його Всесвятості Патріарха Варфоломія до нас: „Почувайте себе тут вдома!“. Не як вдома, а саме вдома. Ми залишаємо російське православ’я та повертаємося до світового, і в цьому буде позитивне майбутнє для нас, для світової церковної спільноти і навіть для російської церкви”, — написав міністр.