Україні можуть передати авіацію, і завдяки цьому контрнаступ Збройних сил України (ЗСУ) у 2024 році може стати набагато ефективнішим, ніж контрнаступальні дії, що відбулися у поточному році.

Оптимальне ведення бойових дій з підтримкою авіації вже на горизонті, повідомив військовий експерт Роман Світан.

За його словами, «з’явлення авіації зробить все це набагато цікавішим».

Експерт додав, що бійці не мали можливості серйозно продовжити наступ, оскільки їм не вистачало авіації та дальніх засобів ураження (ракет).

«…ми могли б рухатися лише на бойовий радіус засобів ураження, які були в нашому розпорядженні. Це стосується артилерії з радіусом дії 15-25 кілометрів. Ми просувалися лише на цю відстань», — роз’яснив аналітик.

Світан стверджує, що подальший прогрес буде можливим лише за наявності достатньої кількості авіації.

«…У 2024 році ми будемо розв’язувати ці питання. Я вважаю, що нам нададуть авіацію, і разом з нею все буде швидше і захоплююче — на новому рівні. Швидкість зросте в десять разів, і втрати будуть в десять разів менше», — зазначив він.

До того ж, реальний контрнаступ ЗСУ почнеться лише після того, як українська армія отримає необхідну кількість літаків.

Наші пілоти вже почали навчатися польотам на західних винищувачах F-16, отже, «ми одержимо літаки», повідомив військовий експерт Роман Світан.

За його словами, для успішного наступу Збройних сил України необхідно мати понад 100 літаків.

«…Справа в тому, що, якщо у противника є авіація, а у вас її немає, будь-які обширні наступальні операції просто неможливі. Є певні закони управління та планування військових операцій. Реальний наступ можливий лише після того, як ми отримаємо літаки, і це має статися в достатній кількості. Це не пара, не дві і навіть не ескадра. Це повинні бути бригади», — заявив експерт.

За його словами, необхідно три-чотири бригади — приблизно 120-160 літаків.

«Тоді можна буде планувати яку-небудь наступальну операцію. Саме так воюють у цьому тисячолітті: спочатку авіація виконує завдання, а потім піхота займається очищенням території, а не штурмом», — підкреслив Світан.

Експерт вважає, що наступний етап наступу українських військ розпочнеться «тільки навесні, після отримання літаків».

Варто зауважити, що передача винищувачів F-16 — складний процес, який охоплює комплекс заходів. Літаки навряд чи з’являться в українському небі до кінця поточного року.

«Заяви щодо появи винищувачів F-16 в Україні дещо відрізняються. Але скоро не буде, до кінця року вони навряд чи з’являться. Були заяви наших дипломатів, що до кінця зими вже навесні. Нагадаю, що процес передачі літаків дуже складний процес, який охоплює комплекс заходів. Це підготовка інфраструктури, пілотів, авіаційних інженерів, яких потрібно навчити застосовувати і програмувати бомби і ракети, які будуть чіплятися до літаків. Жодна країна світу не мала такого досвіду, щоб в такий короткий термін перевчитися з радянського літака на західний, ми перші. Саме тому такі різні терміни лунають у заявах політиків щодо отримання F-16», — заявив представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

При цьому він вказав, що українські пілоти не навчаються в Румунії, адже навчальний центр ще будується.

«ЗМІ дещо помилилися, сприйнявши інформацію про переліт F-16 з Нідерландів до румунського центру. Підготовчий центр в Румунії ще будується. Зараз наповнюється його навчально-матеріальна база, щоб якомога більше пілотів, інструкторів та авіаційних техніків можна було там навчати. Цей центр розташований близько до України, і це дуже зручно. Літаки, які вже передали Нідерланди, виконуватимуть функцію навчальних. Є одномісні та двомісні навчально-бойові літаки, льотчик злітає з інструктором. виконують польотні завдання», — підсумував Ігнат.