Зеленський починає масову чистку дипломатичного корпусу. Так, президент збирається звільнити 12 послів по всьому світу, в тому числі і посла України у США. 

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Офісу Президента в соціальній мережі Facebook.

"Вже прийнято рішення про заміну 12 керівників посольств по всьому світу. В тому числі і посол України в США закінчує своє відрядження до Вашингтона", – сказано в ньому.

Офіс Президента також повідомляє, що паралельно з цим йде робота по підбору і оформлення нових послів.

Відповідні укази будуть опубліковані найближчим часом.

Окрім цього, за інформацією журналіста Андрія Клименка, під час останньої поїздки в США в. о. голови СБУ Баканов повідомив послу Валерію Чалому, що він повинен найближчим часом покинути пост.

Однак, той відмовився йти за власним бажанням.

"Для того, щоб зняти Чалого, є дві причини: 1. Скандал, коли американські ЗМІ викрили Чалого у співпраці зі штабом Хілларі Клінтон під час виборів президента США у 2016 році. Сам він таке втручання заперечував і називав цю інформацію підступами "колишніх політиків, які досі мають лобі в США". Але проблема є, вона реальна і по ній у Трампа "осад залишився". 2. Необхідність налагодити стосунки з українською діаспорою у Штатах. Яка на виборах президента масово підтримала Порошенка", – пише Клименко.

Також варто заявити, що за словами посла України у США Валерія Чалого, між українським і американським президентами Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом має виникнути "хімія стосунків".

"Ні президенту Зеленському, ні Україні, ні США не потрібна картинка, просто картинка між двома президентами. Вони між собою знайдуть хімію, вони вже в телефонних розмовах між собою знайшли цю хімію стосунків. Інша справа – який зміст буде. Ця зустріч закладає подальші кроки, принаймні роботи нашої, посольства, на рік уперед", – сказав Чалий.

Він зазначив, що дату візиту та його порядок визначать представники Заленського разом із посольством США.

"Ми спільно будемо тут працювати, щоб визначити і дату візиту, і його зміст. Я думаю, це питання наступних місяців… Думаю, серпень-вересень, до цього часу, думаю, візит має бути повністю підготовлений", – заявив Чалий.