Авдіївка залишається пріоритетом для Росії на східному напрямку. Російські війська намагаються захопити селище Степове, розташоване неподалік від Авдіївки, з метою перекриття логістичних маршрутів Збройних сил України. Незважаючи на ці спроби, наразі окупанти не зуміли захопити цей населений пункт. Про це заявив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

За його словами, на усій лінії фронту біля Авдіївки тривають інтенсивні бої, під час яких противник намагається прорвати лінію оборони. Особливу увагу окупанти приділяють саме селищу Степове, де ведуться важкі бої.

«Зрозуміло, чому вони це роблять, чому для них дуже важливе Степове. Хочуть перерізати логістику. Це найближчий напрямок для того, щоб перерізати нам єдину дорогу», – сказав Барабаш.

Незважаючи на ці спроби, селище залишається під українським контролем. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 грудня, показують, як українські сили атакують російські позиції в смузі дерев на південь від Степового.

Попри все окупанти продовжують невеличкими групами шукати слабкі місця, щоб пройти далі.

«Буквально вчора-позавчора були дуже серйозні стабілізаційні дії з нашого боку. Зараз ворога в Степовому немає, зараз Степове повністю контролюється Збройними силами України», – додав глава Авдіївської МВА.

Голова адміністрації додав, що окупанти тривалий час намагаються штурмувати коксохімічний завод у місті Авдіївка, надсилаючи різні групи для атак. Однак жодна з їхніх спроб проникнути на територію заводу не була успішною. Наразі коксохімічний комплекс залишається під контролем українських військових.

«Іноді справді вони доходять майже до паркану заводу. Пишуть вони дуже часто: «ми зайшли на коксохім», «нам залишилося два дні, три дні – коксохім буде повністю наш». Це не відповідає дійсності. Жодного разу на коксохім вони не заходили», – зазначив Віталій Барабаш.

За його словами, біля промислової зони Авдіївки також тривають жорсткі бої. Очевидно, окупанти отримали наказ проникнути в місто за будь-яку ціну, незважаючи на власні втрати. Збройні сили України відповідають на атаки і вже знищили чимало військової техніки противника.

Нагадаємо, начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш раніше зазначв, що російські окупанти чекають похолодання, щоб застосувати техніку у третій хвилі штурмів Авдіївки.

«Вже почалося дуже багато артилерійських обстрілів, зі ствольної та реактивної артилерії, мінометних обстрілів дуже багато. Ну і звичайно, що штурмових дій також додалося.», — розповів він.

За словами начальника Авдіївської адміністрації, третя хвиля штурмових дій відрізняється від двох попередніх тим, що вони умовно «відкрили» два інших напрямки.

«Це не нові, вони й були й раніше, і ворог там дуже часто якісь активності проводив, але ж не так, як по інших напрямках. Мова йде про напрямок з Донецька через Спартак, і другий — з Ясинуватої на «промку», — пояснив начальник МВА.

Він додав, що росіяни намагаються розтягнути увагу по всій лінії оборони, намагаючись відволікти ЗСУ від пріоритетних для них напрямків.

«Скоріш за все, вони чекають більш сприятливих погодних умов, щоб застосувати на цих напрямках знову техніку так кількісно, як вони це робили у двох попередніх хвилях», — зазначив Барабаш.

Попри все в окупантів нічого не вийде, адже ЗСУ стійко тримають оборону.