За рік проведення Операції Об'єднаних сил на Донбасі українським військовим, не порушуючи Мінських домовленостей, вдалося відвоювати близько 24 км² території (хутір Вільний, Південне, Шуми).

Про це у своїй промові з нагоди першої річниці дії операції заявив командувач ООС генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він перерахував найважливіші перемоги за цей час.

"Серед наших найбільших досягнень, у першу чергу, слід зазначити примус ворога до зменшення інтенсивності вогню і, внаслідок цього, зменшення кількості втрат із нашого боку. А також зниження рівня злочинності в регіоні, будівництво мостів, сприяння в будівництві доріг і лікарень, створення належних умов для життя цивільного населення", — наголосив він.

Він нагадав, що спонукало українську владу змінити АТО на військову операцію Об'єднаних сил, створення РФ повноцінних військових командувань рівня армійського корпусу на території ОРДЛО і введення їх до складу восьмий загальновійськової армії Південного військового округу.

"Формат операції, крім суто військових завдань, передбачав проведення правоохоронних, цивільно-гуманітарних заходів та реалізацію комплексних проектів з відновлення інфраструктури та створення умов для подальшого мирного життя населення регіону. Все це відбувалося під шалену канонаду з усіх калібрів, якими російські загарбники відчували нас на міцність. Але ми вистояли, ми, Об'єднані сили, стабілізували лінію зіткнення, показали міць своєї зброї і продовжили боротьбу з ворогом ", – підкреслив Наєв.

Він розповів, що з початку операції Україна повернула під контроль близько 24 км² території, в тому числі три населених пункти – хутір Вільний, Південне, Шуми.

На наявність вибухонебезпечних предметів перевірено близько 4570 гектарів, знищено 52 тисячі вибухонебезпечних предметів; відновлено 1000 га територій, які вже використовуються в господарських цілях; вилучено з незаконного обігу 374 одиниці зброї, близько 252 кг вибухівки, понад 300 тис. боєприпасів; на користь держави вилучені матеріальні цінності, які використовувалися у незаконний спосіб, на суму близько 274 млн. грн ;

в рамках ініціативи "Допомога Схід" в лікувальні установи Донецької і Луганської областей передано медичного майна на суму 5,8 млн грн.

Наєв пообіцяв, що бійці ОС продовжать боротьбу за перемогу на Донбасі.

"Низько вклоняємося подвигу тих, хто поклав своє життя заради нашої Батьківщини. Ми пам'ятаємо кожного з вас. Ви назавжди залишитеся в наших серцях", — зазначив він.