ЗСУ ведуть важкі бої по всій лінії фронту, зокрема і на Авдіївському напрямку. Однак завдяки успішним маневрам та тактичним успіхам у наших оборонців з’явився шанс вигризти місто, не доходячи навіть до початку вуличних боїв безпосередньо в межах Авдіївки та залишити ворога хіба що з величезними втратами, але аж ніяк не взяттям міста. Детальніше про ситуацію навколо Авдіївки розповів військовий експерт Роман Світан. 

«Складна обстановка складається на окремих ділянках бойових дій, особливо у зв’язку зі спробами оточення Авдіївки. Тим не менш, у нас є перспективи утримати місто та запобігти початку вуличних боїв. Для нас Авдіївка залишається стратегічно важливою, оскільки ми продовжуємо завдавати значних ударів по регулярних силах армії Росії» – ділиться експерт.

Він додав, що знищення регулярних військ збільшує відсоток мобілізованих в інших районах, хоча їхня бойова підготовка та потенціал значно нижчі порівняно з регулярними частинами.

При цьому Жданов також наголосив на максимальній інтенсивності боїв.

«Ми постійно звертаємо увагу, що наші захисники не встигають перезаряджати стрілецьку зброю — настільки інтенсивні атаки з боку рашистських військ».

Також Жданов відповів на закиди з боку українців, мовляв «командування ЗСУ вирішило здати Авдіївку». Він додав, що ніхто не збирається здавати Авдіївку і ніхто не кидає людей просто так.

Загарбники кидають на штурм Авдіївки величезну кількість піхоти. Зараз там йде на штурм новий ворожий резерв, який знищують ЗСУ.

Ворог намагається оточити місто, але для українських захисників цей ворожий план не є новим й ЗСУ всіма силами намагаються знищувати та відбивати окупантів.

Про це сказав офіцер «Легіону Свободи», майор МВС Максим Морозов в ефірі українського телеканалу.

«Ворог щодня проводить масові атакувальні дії. Загарбники кидають на штурм Авдіївки величезну кількість піхоти. Якщо російські військові відмовляються йти на штурм, то їх показово розстрілюють перед строєм», — розповів офіцер.

За його словами, в Росії ще є мобілізаційний ресурс, який намагається штурмувати Авдіївку.

«Спостерігаємо новий резерв, звідки росіяни починають брати мобілізованих, — це нелегали та мігранти, яких примусово мобілізують. Дійсно, Авдіївка б’є рекорди по ліквідації противника в живій силі й техніці. Ворог намагається оточити Авдіївку, але для українських захисників цей ворожий план не є новим», — сказав Морозов.

За словами офіцера «Легіону Свободи», ворог хоче взяти Авдіївку в котел. Місто від початку повномасштабного вторгнення було під загрозою оточення.

«Росіяни вже два роки заявляють про взяття міста. Тому зараз нам не треба залишати Авдіївку. Звичайно, ситуація критична на півночі й у районі промзони. Але є польові командири кожної бригади, і тільки разом домовившись можливий якийсь відступ, чи відхід на другу лінію. Але про відступ ЗСУ зараз ніхто не говорить», — наголосив Морозов.

Варто нагадати, що наразі для армії РФ Авдіївський коксохімічний завод надважливий, адже без цього підприємства росіяни не зможуть захопити Авдіївку. Саме тому ворог направляє на штурм кадрових військових, зокрема спецпризначенців.  Відомо, що російська піхота активно, але безуспішно намагається потрапити на територію. Противник також скидає з літаків керовані авіаційні бомби на напрямок під Авдіївкою.