Силам оборони України вдалося здійснити вдалий оманний маневр на Авдіївському напрямку, в результаті якого вдалось уникнути оточення ворогом міста. Ситуація в Авдіївці повністю контрольована Збройними силами України.

Немає жодних передумов говорити про те, що ситуація в районі Авдіївки Донецької області наразі вийшла з-під контролю ЗСУ. Усі твердження російської сторони про те, що вони прорвалися безпосередньо на територію Авдіївського коксохімзаводу і триває так звана зачистка, не відповідають дійсності. Про це заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Ситуація під Авдіївкою важка. Говорімо про те, що це не третій штурм Авдіївки, як намагаються показати ситуацію. Штурми тривають щодня, до того ж окупанти змінили тактику бойових дій. Якщо раніше йшли танкові колони і піхота в кількості до батальйону, то тепер ідеться про дії так званих штурмових груп. Тобто використання тактики ПВК “Вагнер”, яка була обкатана ними під час вуличних боїв у Соледарі та Бахмуті. Це кілька штурмових груп кількістю від 8 до 15 осіб, які створюють постійний вогневий вплив на позиції ЗСУ, зокрема за допомогою реактивних гранатометів, і намагаються на вузькій ділянці фронту створити перевагу і посилити вогневе ураження”, — сказав він.

Аналітик уточнив, що ця тактика ефективна, її використовують і ЗСУ.

Разом із цим, за словами Снєгирьова, у російських окупантів є певні тактичні успіхи на флангах, але це здебільшого так звана сіра зона.

“По суті розширення сірої зони території, яка не контролюється жодною зі сторін. Так, треба визнати, є просування в районі залізниці, але, знову ж таки, не йдеться про створення оперативного оточення українських Збройних сил у районі Авдіївки. Тобто те кільце оточення, про яке говорять росіяни, в районі населеного пункту Ласточкине, воно не замкнуте. Наразі є можливість забезпечувати логістику ЗСУ в моменті проведення ротації, підвезення БК і вивезення поранених. А це основне”, — пояснив він.