За інформацією польських ЗМІ, Варшава офіційно звернулася до НАТО з проханням про розташування ядерної зброї на своїй території. Завдяки цьому, час підльоту до Калінінграда, Санкт-Петербурга та Москви скоротиться до лічених хвилини.

Цю інформацію оприлюднив 30 квітня заступник міністра національної оборони Польщі Павло Залевський під час виступу на польському телебаченні, повідомляє одне з видань.

Отже, із певною затримкою, але Північноатлантичний альянс поступово реагує на ворожі кроки Російської Федерації з приводу розміщення своєї тактичної ядерної зброї у Білорусі. Як відповідь, в рамках стратегії, що застосовувалась під час попередньої холодної війни (1945-1991 рр.), очікуваним було розміщення ядерної зброї біля російсько-білоруських кордонів. Саме для цього розглядається територія Польщі.

Навіть на початку березня 2024 року таку можливість анонсував новообраний президент Фінляндії, Александер Стубб.

«Я почав би з того, що ми у Фінляндії повинні мати реальний ядерний засіб стримування. І це те, що ми маємо, тому що НАТО практично дає нам три способи стримування через наше членство. Перший – це військові, тобто солдати, другий – це ракети, тобто боєприпаси, і третій – це ядерне стримування від США», — зазначив Стубб.

У разі майбутнього потенційного конфлікту Росія може зазнати радикальних змін у розміщенні ядерних сил в Європі, що поставить її в надзвичайно небезпечні умови. Варто зазначити, що в такому випадку час підльоту ядерних ракет з території скандинавських країн або Польщі до ключових військово-промислових та політичних центрів РФ (Калінінград, Санкт-Петербург, Москва), не кажучи вже про Білорусь, складатиме всього лише кілька десятків секунд, що зробить їх перехоплення надзвичайно важким.