В Україні могли б зберегти святкування 23 лютого як Дня Збройних сил, якби не напад Росії 2014 року, заявила в ефірі телеканала “Наш” народна депутатка від “Слуги народу” Ірина Верещук. Фрагмент відео вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

“Якби Росія не напала на Україну, то, можливо, його б і не відмінили. У даному випадку це те перерізання пуповини, яке життєво необхідне для нас як для держави. Якщо ми хочемо унезалежнити себе ментально. І повірте, пройде час, виросте покоління, не все швидко. Я є центристом по своїй натурі і по природі й розумію, що політики справді часто-густо беруть на свої політичні знамена ті теми, які не мають права роз’єднувати нас у суспільстві. І, власне, користуються і мовою, і вірою, і відношенням до радянської спадщини і так далі. Злочинно користуються, я щиро скажу. Тому тут треба знаходити золоту середину: розуміти, що є дань традиції, розуміти, що є інерція пострадянська, але й пам’ятати, що у нас війна, Росія напала на Україну”, – підкреслила політикиня.

В свою чергу, підприємець, співзасновник та співвласник інтернет-магазину та маркетплейсу «Rozetka.ua» Владислав Чечоткін на власному професійному досвіді переконався, що українці не хочуть святкувати День радянської армії.

«Шанувальникам Радянського Союзу і фанатам ковбаси по 2 рублі – потрібно визнати, що 23 лютого йде з українського порядку денного і що українське суспільство дуже швидко випльовує залишки свого радянського минулого і так же воно дуже швидко позбавляється від традицій і свят минулого які тягнуть нас назад», — написав Чечоткін на своїй сторінці у Facebook.

Мова йде про алкогольні напої, продаж яких традиційно зростає напередодні та в день популярних серед українців свят. Однак, у маркетплейсі помітили, що колишнє радянське свято ніяк не впливає на алкогольні пропозиції інтернет-магазину. Рівень продажів залишається стабільним, але не зростає.

«Можна що завгодно розповідати про велике бажання українців святкувати радянське свято 23 лютого, але продажі не брешуть ніколи, вони краще будь-якої соціології показують реальний стан справ. Останні кілька років продаж алкоголю ніяк не реагують на 23 лютого. Ніяк. Минулого року було так і в цьому так само – алкоголь скуповували до 14 лютого і потім настав різкий спад» — зазначив Чечоткін, оприлюднивши торговельну статистику лютого.

Нагадаємо, День захисника України святкують 14 жовтня. Свято існує у країні із 2014 року, тоді ж було скасовано святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого. 5 березня 2015 року Верховна Рада України зробила 14 жовтня вихідним. Цього дня також святкують православне свято Покрови Богородиці, яку вважали покровителькою козацтва. Окрім того, 14 жовтня святкують річницю створення УПА.