Сержант ЗСУ Андрій, відомий під позивним «Хокей», що перебуває на передовій на Авдіївському напрямку, попередив про можливий початок бою за Покровськ незабаром.

«Якщо росіяни візьмуть Покровськ, то зайдуть у спину Кураховому, Костянтинівці та Краматорську. В оточенні опиниться Торецьк. Якщо битва за це місто буде, то вона триватиме довше, ніж битва за Бахмут», — розповів військовий у новому відео, яке вийшло на одному YouTube-каналів.

«Ми повинні робити оборонні споруди та постійно навчати людей. Одного місяця підготовки для бійців замало, має бути хоча б три. Але спробуємо. Боремося, поборемо», — наголосив сержант.

Як відомо, після захоплення окупантами Авдіївки фронт зазнав певних змін, і з’явились два нових напрямки — «Покровський» та «Курахівський».

«Це сталося через низку факторів, які знаходяться поза моєю компетенцією. Але я знаю, що так звані «підготовлені позиції», вириті військово-цивільною адміністрацією, були прямо посеред поля. Більшість із них — непридатні до користування. Солдати їх бачили, йшли у посадку та закопувалися власноруч», — додав військовий сержант Андрій. 

Говорячи про майбутню битву за Покровськ, сержант наголошує на тому, що з цілої низки міст вже зараз треба евакуювати мирне населення. Зокрема, це такі населені пункти, як Костянтинівка, Краматорськ, Покровськ, Курахове.

Водночас «Хокей» підкреслив, що загалом евакуація стосується всіх прифронтових міст. За словами військового літніх людей та інших цивільних там бути не повинно.

Додамо, російські війська своїми спробами наступу на півночі Харківщини намагаються відтягнути частину сил ЗСУ і зменшити присутність кількості сил оборони безпосередньо на Сході, де планується головний удар ворога. На цьому наголосив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко. За його словами, насправді ціллю російської армії є населені пункти у Донецькі області.

«Це Покровськ, Часів Яр, Костянтинівку. Також варто говорити про Курахове, Мирноград та про інші міста. Це головна зона удару ворога», — заявив Коваленко.

Він пояснив, що нинішній удар на Харківщині — це маневр для відтягування наших сил.

Також за словами ветерана російсько-української війни Євгена Дикого, у ворога є певні успіхи на Донецькому напрямку, тому битва за Покровськ може розпочатись вже найближчим часом.

Він наголосив, що через тиск Збройних сил Російської Федерації лінія фронту може переміститися на третю лінію оборони — Покровськ – Словʼянськ – Краматорськ.

«У кремлівської армії зараз великі успіхи на Покровському напрямку — на тому, який ми ще нещодавно делікатно називали Авдіївським, хоча Авдіївка давно вже здана», — сказав Євген Дикий.

Ветеран зауважив, що правильніше називати цей напрямок Покровським або Покровсько–Курахівським. На цій ділянці фронту противник має великі успіхи, також у росіян є сенс розвивати їх далі.

«Швидше за все, битва за Покровськ почнеться буквально ось-ось», — наголосив Дикий.

Проте він має оптимістичні сподівання щодо Покровська. Ветеран вважає, що для нього вже практично доконаний факт те, що оборони Покровська не вдасться уникнути. Ворог зможе вийти до міста, проте є шанс їх надовго там затримати.

Українські також бійці сподіваються, що ситуація покращиться з приходом західної зброї, адже затримка допомоги далась в знаки.