Німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що контрнаступ ЗСУ спланований чітко та правильно, Сили оборони України просуваються дуже добре.

За словами канцлера, він не чекав таких успіхів і такої динаміки – ситуація на фронті змінюється щодня.

“ЗСУ просуваються дуже чітко і добре організовано”, – заявив Шольц на пресконференції з румунським колегою Марчелем Чолаку.

Канцлер Німеччини підкреслив, що українські сили дуже ретельно готували операції та продовжують працювати з наполегливістю й цілеспрямованістю.

“Німеччина створила умови для підтримки України навіть упродовж тривалого часу, якщо війна триватиме довго. Багато країн зможуть надавати допомогу впродовж одного, двох, трьох, а якщо знадобиться, то і більше років, тому що ми не знаємо, як довго триватиме військовий конфлікт”, – додав глава німецького уряду.

Зазначимо, відносно повільне просування українських військ призвело до певних песимістичних оцінок перспектив контрнаступу в західних ЗМІ.

Всім критикам відповів Головнокомандувач Збройними силами генерал Валерій Залужний. В інтерв’ю американському виданню The Washington Post він підкреслив, що його “дратують” коментарі про “повільний” наступ ЗСУ.

У свою чергу, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне не лише до звільнення захоплених військами країни-агресора Росії територій, а й до того, щоб зберегти свій народ. Для повноформатної реалізації контрнаступальної операції ЗСУ потрібен час. Захід повинен прискорити постачання зброї, сказав глава держави.