На Донбасі починає валитися система управління російських окупаційних військ через успіхи контрнаступу Збройних сил України на Харківському напрямку.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Причиною обвалення системи управління він назвав втечу росіян із Харківської області.

“Річ у тім, що на Донбаському плацдармі сформувався пул, так би мовити, павуків у банці. На одній локації зараз сконцентровані сили і засоби двох з половиною (образно) військових округів, що підкоряються двом з половиною командувачам і кічка мобіков. І ця токсична суміш густо приправлена “вагнерами”, які зараз формуються за рахунок зеків, що додає ще більшої токсичності всієї цієї суміші”, – зазначив експерт.

За словами Коваленка, таким чином, контрнаступ ЗСУ на Харківському плацдармі створив умови для розвитку “дуже цікавих подій у найближчій перспективі на інших локаціях”:

“А, як відомо, важливою складовою цікавих подій є обвалення системи управління і забезпечення передових підрозділів ворога. Робимо висновки”.

Водночас на думку військового експерта Олегам Жданова, яку він висловив Обозревателю, ресурси Росії вичерпуються – і людські, і військові.

Саме це ми зараз і спостерігатимемо. Сюди додається і наш харківський контрнаступ. Це спровокувало цілу хвилю відмовників. Це просто шквал. Вони призупинили відправлення резерву в Україну саме через те, що солдати РФ почали масово відмовлятися від участі у бойових діях. Це перше.

Друге – з технікою зараз буде величезна напруженість. Вони вже вишкрібають із частин останнє, але те, що вони знімають із зберігання, потребує ремонту.

Отже, ми спостерігаємо деградацію. Замість збільшення виробництва йде повна стагнація військово-промислового комплексу Росії. Основний танкозбірний “Уралвагонзавод” стоїть. Кілька днів тому було повідомлення про те, що вдвічі знизилися виробничі потужності авіабудування, а до кінця року авіабудування зупиниться через відсутність комплектовання імпортного походження.

Тож із людьми вже проблеми, а з технікою проблеми вже настають у досить великих масштабах.

Проте не варто забувати, що в Росії закликають до інтенсифікації ракетних обстрілів об’єктів інфраструктури України.

І, як зазначив Жданов, на превеликий жаль, це становить небезпеку. Харківський обстріл є прикладом того, коли шість областей залишилися без світла – і ми були змушені в екстреному порядку все це відновлювати. 14 вересня через обстріл виникла загроза затоплення Кривого Рогу, хоч і часткового.

Тут головне запитання до наших західних партнерів – питання передачі нам зброї. Це те, про що писав Залужний у своїй останній статті. Що нам потрібне паритетне озброєння. Тобто якщо вони завдають ракетних ударів, то дайте нам протиракетні системи.

Водночас Олег Жданов попереджає, що контрнаступ не може сповільнитися, він уже сповільнився. Ми зменшили темпи контрнаступу тому, що ніщо не вічне, резерв теж обмежений. На сьогодні ми не маємо можливості постійно вводити в бій нові резерви.

Як я розумію, зараз спостерігатиметься деяке зниження темпів контрнаступу, але він триває на Херсонському напрямку, частково на Донецькому напрямку в районі Сіверська – Лиман, Кремінна. З’явилася інформація про те, що вже 5 тисяч військовослужбовців нашої армії закінчили навчання на Заході. Зараз ми формуватимемо новий резерв, який здійснить наступний етап більш активного контрнаступу.