Влада РФ не залишає надій захопити якнайбільше територій нашої країни, і хоча ресурсів у них все менше, але шанси, що окупанти спробують перейти у контрнаступ, залишаються, таке припущення зробив військовий експерт Петро Черник в ефірі програми “ТСН”.

Військовий експерт наголосив на тому, що великого потенціалу у ворога вже немає, але це не означає, що армія РФ не намагатиметься йти у наступ на вже відвойованих ЗСУ позиціях. Петро Черник вважає, що організувати операцію з контрнаступу, можливо невдалу, але вони можуть.

“Вони зараз справді міркують про те, де вдарити. На мій погляд, логічніше за все, що вони оберуть Донеччину, бо там у них найкраще збереглися логістика й особливо постачання боєприпасів. Чи можливий удар назад через Оскол під Харківщину? Теж можливий”, – озвучив військовий експерт напрямки фронту, де ворог може спробувати контрнаступати, щоб повернути контроль над втраченими територіями.

За Херсонським напрямком Петро Черник сказав, що логістика порушена, запасів їжі та боєприпасів стає менше, а потім додав:

“Противник ще не настільки виснажений, щоб ми могли констатувати, що є великі маси людей, які здаються у полон, або велика кількість загиблих, які обчислюються не сотнями, а тисячами”.

Останні три дні по гідротехнічним спорудам Кривого Рогу регулярно прилітають російські ракети “Кинжал” і “Х-101”. Росіяни, ймовірно, цією операцією планували зірвати контрнаступ ЗСУ у районі Давидова Брода, але прорахувалися. Про це в інтерв’ю російській журналістці Юлії Латиніній розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан. Він зазначив, що у Кривому Розі не одна дамба, а цілий каскад гідротехнічних споруд, для їх руйнування у російській армії немає здібностей і можливостей.

“Ракетами цю дамбу зруйнувати неможливо, як будь-яку дамбу, яка є на території України. Вони розраховані якраз на приліт такого рівня ракет… Виконати це завдання вони просто не в змозі. Дамбу можна підірвати, тільки підтягнувши кілька “КамАЗів” тротилу… Це просто нереально. Але завдає певної шкоди, потрапляючи по замкам”, – розповів Світан.

Він зазначив, що російські ракетники не вирізняються професіоналізмом, а ракети з високою точністю – завдяки цьому пошкодження не такі серйозні, як могли бути. Загалом, за даними військового, Росія ударами по Кривому Рогу вирішувала два завдання. По-перше, вона хотіла насолити українцям, які продовжують опір. А по-друге, намагалася зірвати контрнаступ ЗСУ на Каховку. Вийшло лише перше. Справа у тому, що восени Інгулець не такий повноводний, як навесні. Підняти воду критично росіянам не вдалося.

“Військове завдання – підняти воду, створити ефект великої води… у річці Інгулець у районі Давидова Брода, де створено хороший плацдарм, щоб вийти на Каховку. Українські війська там проводять контрнаступальні дії. Через річку Інгулець є кілька понтонних переправ… Це розширення плацдарму на південь від Давидова Брода для росіян дуже небезпечно, особливо для північного правобережного херсонського угруповання. Вихід на південь від Берислава… відріже та притисне до Каховського водосховища росіян. І далі там або здаватися у полон, або знищення. Іншого варіанту немає. 10 км Каховського водосховища вони не перепливуть”, – пояснив Світан.

Також експерт додав, що армія РФ протягом двох останніх тижнів зазнає великих втрат особового складу в Україні.

“Те, що зараз відбувається на лінії фронту, те, що ми бачимо особливо останні два тижні, говорить про те, що РФ зазнає потужних втрат, які приблизно можна порівняти з втратами, які вона зазнавала, коли заходила до України 24 лютого. Для того, щоб приховати потік цього негативу, щоб применшити роль українських військ під час виконання бойових завдань, створюється така інформаційна хвиля, яка має в головах росіян згасити той негатив, який іде від кількості загиблих росіян. Той фактаж, який ми бачимо на лінії фронту, і ті цифри втрат російської армії на полі бою в районі театру військових дій в Україні говорять про те, що російська армія перебуває десь поряд зі своїм кінцем як армією як такою”, — сказав він.