Російські сили продовжують зведення фортифікаційних споруд навколо тимчасово окупованих міст Запорізької області

Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федорів.

«Токмак вже оточений щурячими норами окупантів з усіх боків», — написав Федорів у Telegram.

Зазначимо, що недалеко від Мелітополя ворог будує окопи не лише з боку Василівки, а й зі сторони Криму. Пів року тому, за словами Федорова, там було кілька ліній оборони, а зараз — «суцільні укріплення».

«Кремлівський диктатор намагається побудувати оборону по лінії Вотан. Проте окупантам не вдасться завдяки цьому протриматись», — запевнив міський голова Мелітополя.

Тим паче, що ЗСУ діють виважено і поступово, аби з часом повернути усі наші території. Так наприклад ЗСУ немає сенсу йти на штурм окопів навколо Мелітополя та Токмака, які зараз Російська Федерація готує та заповнює живою силою.

“ЗСУ потрібно обходити Токмак, перерізати дорогу, що веде на Бердянськ, перерізати залізницю і далі планомірно вибивати ворога з цього населеного пункту”, — зауважив військовий експерт Олег Жданов.

На думку експерта, така загроза оточення міста одразу спонукає росіян до «жесту доброї волі», тому його звільнення може відбутися “практично в автоматичному режимі, тобто при мінімальних зусиллях наших військ”, якщо вдасться прорвати третю лінію оборони.

“Те саме може відбутися і з Мелітополем: після Токмака дорогою на Бердянськ – основний рух наших військ. І таким чином Мелітополь залишається на заході, в оточенні наших військ. За Токмаком – оперативний простір, системи оборони осередкові, побудовані на блокпостах та окремих опорних пунктах… Можна буде здійснювати рейдові дії, можна громити ці опорні пункти, але головне – маневреними діями просуватися у напрямку Азовського узбережжя”, — резюмував Жданов.

Нагадаємо також, що депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков зазначив, що протягом понад тиждень загарбники намагаються розпочати контрнаступ. Їхня мета — відновити позиції, які вони раніше втратили в районі Роботиного та Оріхова.

«Однак на запорізькій лінії фронту суттєвих змін не відбулося, попри намагання противника змінити малюнок бою та відтиснути українських військових», – наголосив депутат Запорізької обласної ради.

Збройні Сили України успішно утримують ці лінії оборони, і просувань противника у бік Оріхова з Роботиного поки не відбулося. Якщо й є можливий рух ворога, то на відстань 100–150 метрів. Варто відзначити, що росіяни сконцентрували на цій ділянці фронту значну кількість ресурсів, включаючи живу силу і військову техніку.

«Вони намагаються проводити щоденно до десятка атак, щоб спробувати перейти в наступ. Але ЗСУ тримають позиції, а тому стратегічних змін там не буде», – впевнений Ашурбеков.

Також на цьому напрямку нещодавно перебував Президент України. Зараз велика увага приділяється Запорізькій області з боку керівництва держави та обласної військової адміністрації. Зазначено, що розпочалося укріплення фортифікаційних споруд на цій ділянці фронту.

«Така консолідація ресурсів та розуміння стратегічної важливості міста Запоріжжя дасть результати, і ворог далі Роботиного не просунеться. Сьогодні саме так і відбувається», – підсумував Аскад Ашурбеков.

Зазначимо, що під час поїздки на Запорізький напрямок бригадний генерал Олександр Півненко ознайомився із ситуацією на лінії фронту та поспілкувався з командирами щодо оперативної обстановки.

Бійці 3-ї бригади оперативного призначення успішно знешкодили 64 групи піхоти противника, які намагалися штурмувати наші позиції. Завдяки досвідченим операторам, вони ефективно використовували fpv-дрони. Силами бригади на цьому напрямку було уражено позашляховик, мікроавтобус, танк Т-72Б3 та БТР російських загарбників, а також артилерійське озброєння.