Наші партнери продовжують активно допомагати Україні і тепер взяли в роботу передачу нашій державі винищувачів F-16.

Про це повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба.
Так, він зазначив, що міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра заявив, що його країна може поставити Україні винищувачів F-16, якщо про це попросить Київ.
Міністр закордонних справ розповів, що отримав запитання від одного європейського колеги, чи починати працювати над постачанням Україні літаків F-16. Отримавши ствердну відповідь, він пообіцяв, що візьме це в роботу.

“Він знає, що робити. А ви маєте знати, що як би складно не було, ніколи не можна здаватися. Як би сумно не було, не можна впадати в розпач. Як би не старалися воріженьки, вони згинуть як роса на сонці”, – написав Кулеба.

Він наголосив, що завжди потрібно вірити та багато працювати. Тоді все буде, адже Україна може все.
Міністр закордонних справ Нідерландів зазначив, що уряд його країни розгляне запит України щодо надання винищувачів “неупереджено”. Він додав, що на їхнє постачання “немає табу”.

Нідерланди відправляють лише те, що просить Україна. За його словами, Києву зараз насамперед потрібне важке озброєння, зокрема сучасні бойові танки.

Водночас Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер впевнений, що Вашингтон підтримає ідею союзників передати Україні F-16. Він очікує від Сполучених Штатів широкої підтримки партнерів, які продовжуватимуть нарощувати свій внесок у посилення обороноздатності України.

Своєю чергою, радник очільника Офісу Президента Михайло Подоляк зауважив, що вже можна впевнено сказати про те, що питання надання Україні винищувачів, яке раніше було заблоковане, зараз стало розблокованим.

“Можна про винищувачі F-15 і F-16 вже говорити практично офіційно, але це питання логістичних переговорів”, – вважає Подоляк.

Варто зазначити, що світові країни-лідерки регулярно допомагають Україні, постачаючи необхідну зброю.

Відомо, що адміністрація Байдена завершує плани відправити до України близько 30 американських Abrams. Як зазначають чиновники, дотичні до обговорення, відповідну заяву можуть озвучити вже цього тижня. Відкритим залишається лише питання часу.

Рішення про передання Україні танків M1 Abrams, яке має також розблокувати постачання німецьких Leopard 2, може бути оголошене президентом США Джо Байденом у середу.

Про це повідомили телеканал Al-Jazeera та агенція AP.

Джерела обох ЗМІ не уточнюють, скільки саме танків США планують передати Україні, але сходяться на тому, що вони будуть передані не із американських запасів, а законтрактовані – тобто придбані у виробників за довгостроковими контрактами.

На практиці це означає, що M1 Abrams з’являться в Україні нескоро, та цей крок адміністрації Байдена розглядається насамперед як символічний жест, спрямований на те, щоб добитись згоди Німеччини на постачання своїх танків Leopard 2.

За даними ЗМІ, канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалив рішення передати Україні бойові танки Leopard 2.

Очікується, що про надання Україні танків канцлер Олаф Шольц оголосить у середу під час виступу в Бундесвері, запланованому на 14:00 за Києвом. Тоді ж він може оголосити, що Німеччина дозволяє реекспорт Leopard 2 з інших європейських країн.

Про те, що адміністрація президента США схиляється до надання Україні танків M1 Abrams у “значній кількості”, одним із перших повідомило видання The Wall Street Journal.

Це рішення, як очікується, стане частиною “ширшої дипломатичної домовленості” з Німеччиною, в межах якої Берлін погодиться відправити меншу кількість своїх танків Leopard 2, а також схвалить поставку більшої кількості цих танків Польщею та іншими країнами.