У неділю, 18 червня, держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Пекіна. Він став першим високопоставленим американським дипломатом, який відвідав Китай за останні п’ять років.

Про це повідомляє Reuters.

За словами Блінкена, США вважають важливим зберігати прямий канал зв’язку з Китаєм, незважаючи на розбіжності між країнами.

«Гостра конкуренція вимагає стійкої дипломатії, щоб гарантувати, що конкуренція не переросте в конфронтацію або конфлікт», — заявив Блінкен перед поїздкою до Китаю.

Зазначимо, що він пробуде в Пекіні два дні.

Раніше Блінкен заявив, що однією з головних цілей його поїздки до Пекіна є встановлення «відкритого і потужного спілкування» з китайськими офіційними особами.

Офіційні особи США заявили, що не очікують прориву в складних відносинах країни з Китаєм тільки завдяки поїздці Блінкена, яка є першим візитом на рівні кабінету міністрів із початку роботи адміністрації Байдена в січні 2021 року.

Але вони очікують, що цей візит прокладе шлях для посилення спілкування між високопоставленими чиновниками США і Китаю в усіх напрямках.

Сам Блінкен сказав на пресконференції, що це важливий, але недостатній крок, тому що потрібно виконати ще багато роботи.

Нагадаємо, спочатку планувалося, що Блінкен прилетить до Пекіна в лютому, але тоді його візит був скасований після виявлення над територією Сполучених Штатів китайської повітряної кулі-шпигуна.