Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що росіяни 24 лютого почали вторгнення, не підготувавшись належним чином і не сформувавши ударні угруповання.

Про це Резніков розпові в інтерв’ю “Українській правді”.

“…станом на 24 лютого росіянами не було утворено ударних угруповань в повному розумінні військового мистецтва. Це я не сам придумав як цивільна особа, це військові мені пояснили на рівні Генштабу, що ударне угруповання для наступу передбачає певні ознаки: органи управління, і органи забезпечення, і госпіталі, і логістичні ланцюжки, і ударні групи і т.д. Так от на всіх тих ризикованих зонах, які ви назвали, росіяни не мали ознак завершеного формування масштабного ударного угруповання.

Тобто росіяни насправді пішли в атаку, не сформувавши ці ударні угруповання. Власне кажучи, наслідком цього в тому числі стала можливою послідовна деокупація нами Київщини, Чернігівщини і Сумщини.

Я персонально об’їжджав всі рубежі наші. Навіть під час напівоточення Києва ми з генералом Сирським їздили на позиції і нагороджували наших воїнів. Коли я висувався на Чернігівщину, то я у генерала Ніколюка (командувач ОК “Південь”) спитав: “Що вас найбільше вразило як військового?”.

І він каже, що найбільше вразило, як росіяни порушили свої ж інструкції і правила. За правилами, спочатку артилерія відпрацьовує територію, потім ідуть танки, а потім вже піхота. Але вони настільки були переконані, що нахапцем нас візьмуть, що покинули артилерію позаду себе і танками та БТР-ми поїхали на Бровари захоплювати Київ. І ще й везли з собою парадну форму”.

Резніков наголосив, що в лютому росіяни йшли в атаку непідготованими, тому легко було переривати їхні логістичні ланцюжки. За його словами те ж саме відбулося і в Білорусі.

Міністр зазначив, що було очевидним те, що “для формування остаточного ударного угруповання їм (росіянам – ред.) потрібен ще час – тиждень, два, три”.

До слова, в інтерв’ю Дмитрові Гордону повідомив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Олексій Арестович заявив, що російські окупаційні війська мали бути готовими до вторгнення в Україну вже наприкінці грудня 2021 року, але не встигли.

Гордон запитав Арестовича, коли він зрозумів, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну неминуче.

“Кінець жовтня. Я 100% знав, що нападуть. Уже був відомий перший строк готовності. Це було 26 грудня. Вони мали бути готовими на католицьке Різдво. Але вони не встигли через російську недбалість. Другою датою було 12 січня. Не встигли”, – розповів радник глави ОПУ.

Наступна дата готовності в окупантів була 16 лютого, наголосив Арестович.

“Вони цілий місяць дали на підготовку, вирішили посилити. Тоді Росгвардію почали перекидати інтенсивно. До цього її не було. У них було два плани. Перший: вважали, що армія зараз зайде, за місяць розгром [української армії] чи трохи менше. А Росгвардія потім приїде. Вони накинули її, сюди привезли на кордон. 16-го не встигли, – наголосив радник Андрія Єрмака. – А китайці заборонили. 12 лютого Олімпіада розпочалася. Китайці сказали “ні” – “не псуйте Олімпіади”, так”.

Потім 20 лютого було закриття зимової Олімпіади 2022 року в Пекіні, продовжив Арестович, –  “22-го мали напасти”.

“Але 23 лютого як би [у РФ – День захисника вітчизни]. Вони його відсвяткували – 24-го зранку нападають”, – сказав радник глави ОПУ.

За словами Арестовича, про те, що росіяни нападуть о 5.00 24 лютого, він “залізно” знав “днів за три вже точно”.