Верховний суд визнав законним дозвіл Верховної Ради притягнути до кримінальної відповідальності, затримати та обрати запобіжний захід депутату Надії Савченко.

Він відмовив Савченко та її адвокату у визнанні протиправними та скасуванні постанов Ради.

 

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

 

На думку захисту Савченко, генпрокурор Юрій Луценко, виступаючи перед Радою, "не навів жодних посилань на конкретні факти і докази".

Його доповідь нібито "містила лише загальну інформацію", а оприлюднені ним відео- та аудіозаписи "не можуть вважатися належними та допустимими доказами", адже були отримані під час слідчих дій, які стосувались не Савченко.

Крім того, нардеп поскаржилась, що її колеги належним чином не перевірили законність і обґрунтованість подань генпрокурора.

Адвокат наполягав також на порушеннях під час розгляду на засіданні парламенту.

У свою чергу, у Верховній Раді відповіли, що подання "підтверджується конкретними фактами, отриманими в результаті досудового розслідування доказами".

"Ні Комітет, ні ВРУ не діє як орган досудового розслідування чи суд, щоб остаточно встановлювати і перевіряти достатність, законність, обґрунтованість одержаних доказів", – підкреслив представник парламенту.

Верховний суд вирішив, що дозволи Ради стосовно Савченко "прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, обґрунтовано, пропорційно та з дотриманням права особи на участь у процесі прийняття рішення".

Рішення можна оскаржити до Великої Палати протягом 30 днів. Відповідно, право на депутатську недоторканність Савченко залишається відміненим.

Додамо, що справа "Савченко-Рубана" вже у жовтні буде передана до суду.

Таку думку висловив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

"Слідство завершене, матеріали справи передані адвокатам, як пана Рубана, так і пані Савченко… Адвокати знайомляться, вони це намагаються робити не дуже швидко, але знайомляться… Тільки підпишуть, і справу буде передано до суду. Сподіваюся, що до кінця вересня вони ознайомляться з матеріалами. У жовтні ми припускаємо, якщо не буде затягувати захист, ми передамо обвинувальний акт до суду", – сказав Матіос.

Крім того, ще на початку серпня в СБУ заявили, що розслідування справи Рубана і Савченко уже завершено.