Президент США Джо Байден заявив, що вторгнення Росії в Україну було випробуванням, яке США та їхні союзники по НАТО пройшли, і знову пообіцяв підтримувати Київ стільки, скільки буде потрібно.

Про це він сказав у своїй промові “Про становище країни” в Конгресі.

“Вторгнення Путіна стало випробуванням на століття, випробуванням для Америки, випробуванням для всього світу”, – сказав Байден.

“Така оборона важлива для нас, тому що вона зберігає мир і запобігає відкриттю сезону полювання для потенційних агресорів, які загрожують нашій безпеці і процвітанню” – наголосив він.

У присутності посла України в США Оксани Маркарової, яка спостерігала з галереї, Байден заявив, що США єдині у своїй підтримці України майже через рік після початку російського вторгнення, навіть незважаючи на те, що деякі законодавці-республіканці закликають до скорочення допомоги або застосування більш суворого контролю, що може уповільнити розподіл зброї та допомоги.

Байден зазначив, що його минулорічне звернення до законодавців відбулося через кілька днів після того, як Путін розпочав свій жорстокий напад на Україну.

“Чи будемо ми відстоювати найголовніші принципи? Чи будемо ми відстоювати суверенітет? Чи будемо ми відстоювати право людей жити без тиранії? Чи будемо ми стояти на захисті демократії?” запитав Байден, якого цитує Voice of America.