Відсутність в Україні підозрюваного в пособництві в державній зраді і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому РФ Криму народного депутата фракції “Опозиційна платформа – За життя” Тараса Козака не впливає на хід розслідування справи, заявляє генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

У п’ятницю ввечері в ефірі “Свободи слова” Савіка Шустера, відповідаючи на питання про те, чи буде ініційований міжнародний розшук Козака як пособника в злочинах, інкримінованих народному депутату Віктору Медведчуку (ОПЗЖ), і чи вплине відсутність Козака в Україні на хід розслідування справи, генпрокурор сказала: “Якщо Медведчуку ми інкримінуємо як організатору, то Козаку як пособнику. Звичайно, ми підемо за законом і будемо проводити слідчі дії, виходячи з того, що людина перебуває в державі”.

Разом із тим, генпрокурор наголосила, що у неї “професійний песимізм” щодо результативності таких дій.

“Але все може бути. Може, завтра з’явиться Козак і скаже:” Ви знаєте, у вас вийшло, я весь час був у сусідній області, і все це (підозра – ІФ) – ваше політично мотивоване рішення. Таке теж може бути”, – зіронізувала Венедіктова.

Вона наголосила, що слідство буде “виходити з того, що буде мати кожного дня”.

В контексті можливості притягнення до відповідальності Козака за межами України генпрокурор нагадала, що закон про спеціальне досудове розслідування вже підписано президентом України.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи є критично важливою для розслідування присутність Козака в Україні, генпрокурор сказала: “Не хочу підвести досудове розслідування і прокурорів … але я вважаю, що нам сьогодні нічого не заважає рухатись у справі”.

В свою чергу, лідер “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук після засідання суду повідомив, що його соратник Тарас Козак перебуває на лікуванні у Білорусі.

“Я знаю, де знаходиться Тарас Козак. Він перебуває на лікуванні у Білорусі”.