Російські спецслужби неодноразово намагалися реалізувати замахи на президента України Володимира Зеленського, але це їм не вдалося.

Колишній керівник Управління кримінальної розвідки Валерій Кур наголосив в коментарі 24 каналу, що замахи на Зеленського почалися раніше, ніж він став президентом. За його словами, ще тоді російським спецслужбам “замовили” Зеленського.
Він наголосив, що, на щастя, це замовлення було від Рамзана Кадирова.

“Зеленський з “95 кварталом” посміявся над ним, як вони сміялися над усіма – в цьому не було нічого дивного, адже вони гумористи. І українські оперативники по спецзв’язку виходили на криміналітет і торгувалися. Слава Богу, що Зеленський не повівся і не пішов на розбірки по “понятіям”, – зауважив Кур.
На його думку, замахи на Зеленського, коли він вже став президентом, почалися після його заяви про те, що він з народом і з армією, і його відмови виконувати “Мінські угоди”. Тоді в Росії зрозуміли, що він ворог.

І тоді російські спецслужби за наказом Путіна вирішили його усунути. Замах на Шефіра (першого помічника президента) був скоєний не просто так. На Зеленського було скоєно майже стільки замахів, скільки на Фіделя Кастро. А його намагалися вбити дуже велику кількість разів,– наголосив ексрозвідник.

За його словами, всі замахи були невдалими, тому що Путін такий. Він хоч і оточений спецслужбами, але все навколо нього – блеф.

Головним резидентом в Україні у нього був Медведчук – закомплексована і нікчемна людина. Як в нього можна було вкладати десятки мільярдів доларів в рік протягом 20 років? Хто кого розводив? Медведчук, звичайно,– впевнений Кур.

Він розповів, як йому на початку війни телефонували обізнані джерела і говорили: терміново забирай сім’ю з Києва, майже тисяча “кадирівців”, добре моторизована бригада, їде до урядового кварталу. Їм забезпечать підходи, і всю верхівку української влади, зокрема Зеленського, будуть демонстративно різати.

“І я відповів: ми на них чекаємо. Це була ще одна спроба замаху на президента. Але наші спецслужби всі залишились в Києві, ніхто не пішов. І звичайна тероборона цих великих терористів, ці ДРГ зупинила, – пояснив екскерівник Управління кримінальної розвідки.

Валерій Кур додав, що “кадирівці” – це зніжені і розпещені люди. Росіяни їх бояться, ФСБ боїться. Але на війні вони ні до чого не здатні.

Росіяни намагалися захопити Україну за якісь кілька днів. Один зі способів це зробити – убити президента Володимира Зеленського. Відомо, що на нього скоїли понад 12 спроб замахів. Про це написав Кріс Віппл у своїй книзі “Боротьба за його життя: усередині Білого дому Джо Байдена”.

У книзі автор розповів, що Байден доручив директору ЦРУ – колишньому послу США в Росії – прибути до України. Йому необхідно було надати Зеленському “точні деталі російських змов”. Він прагнув попередити президента України про плани Росії вбити його. Але глава нашої держави був непохитним і вирішив не покидати її, намагаючись врятувати власне життя.

Варто також зауважити в додачу до вищезгаданого, за час війни на життя президента було кілька спроб замаху. Усі вони були попереджені українськими спецслужбами.

Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, коли востаннє надходило повідомлення про небезпеку життю президента.

Зокрема, Данілов зауважив, що у нього була “не зовсім приємна роль”. Кожен раз, коли він отримував офіційні повідомлення про небезпеку життя президента, то мав його інформувати.

Ви розумієте, коли якийсь раз вже приходиш до людини, кажеш: “Пане президенте, є загроза вашому життю”. А він каже: “Мячеславовичу, скільки можна, вони мені вже набридли”,– розповів Олексій Данілов.

Востаннє таке повідомлення, за словами секретаря РНБО, було 7 березня.

“Чому? Тому що на 7 березня вони планували закінчення цієї “операції””, – додав Данілов.