Українські сили продовжують успішні наступальні дії в районі міста Бахмут на Донеччині, тоді як російські військові занепали духом.

Про це йдеться в суботньому огляді Міністерства оборони Великої Британії. Зазначається, що після затишшя в червні Бахмут протягом останніх семи днів “знову став місцем одних із найінтенсивніших боїв на фронті”, під час яких українські війська “впевнено просуваються” як на Північ, так і на Південь від міста.

Російські захисники, найімовірніше, потерпають від низького бойового духу, поєднання розрізнених підрозділів та обмеженої здатності знаходити та вражати українську артилерію, – зауважують аналітики.

Окрім цього, в огляді вказується, що Кремль, вочевидь, вважає “політично неприйнятною” здачу українським силам Бахмута – міста, що має символічну вагу як один із небагатьох здобутків російських сил за останній рік війни.

“Однак, дуже ймовірно, в Росії є небагато додаткових резервів, які можна було б виділити для цього сектору”, – констатують у розвідці Британії.

Місто Бахмут на Донеччині стало місцем одного із найзапекліших протистоянь сил України та Росії, аж поки у травні цього року російська сторона не оголосила про нібито захоплення населеного пункту.

Варто розуміти, що українські військові та командування зараз намагаються намацати слабкі місця в обороні російських загарбників. Робити висновки про результати контрнаступу поки що зарано. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” заявив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Північного напрямку, полковник Юрій Повх.

Росіяни перейшли до оборони. Спроможностей до наступу масованого вони не мають.

Щодо нашого контрнаступу: не треба чекати якогось дива. Військова наука не передбачає фантастичних якихось проривів. Будь-який різкий наскок-темп – це ризик. А ми не ризикуємо огульно життям наших військовослужбовців, а розробляємо операції відповідно плану…