У Вашингтоні заявляють про перенесення візиту президента України Володимира Зеленського на зустріч з главою США Джо Байдена для того, щоб перемовини відбулися в потрібні для американців терміни.

Київ досить жорстко ставить питання про гарантії з боку Штатів щодо надання українській державі ПДЧ до НАТО і протидії Північному потоку-2. У цьому Україну підтримує Конгрес США. У Байдена зацікавлені у тому, щоб Зеленський приїхав саме в серпні, коли Конгрес не працюватиме, з метою не дозволити поставити господаря Білого дому під удар з боку американського парламенту. Про це заявив колишній міністр закордонних справ, дипломат Костянтин Грищенко.

“Як мені відомо, питання тут в іншому. Питання у тому, коли це буде зручніше для адміністрації президента Сполучених Штатів. Справа в тому, що президент Зеленський і його команда досить жорстко ставлять питання про підтримку, про гарантії з боку Сполучених Штатів з надання ПДЧ, з протидії “Північному потоку-2″. І в цих питаннях є широка підтримка в Конгресі США”, – сказав він.

За словами дипломата, інтерес адміністрації Байдена полягає у тому, щоб під час візиту Зеленського Конгрес не працював, тоді як перед Банковою стоїть прямо протилежне завдання. У Білому домі не хочуть, щоб тема, проти якої виступає Київ – Північний потік-2 – стала серйозним фактором для критики американського президента з боку парламенту. Саме тому у Байдена виступають з ініціативою візиту Зеленського в серпні.

“Білий дім наразі зацікавлений у тому, щоб візит відбувся тоді, коли Конгрес буде “на вакансіях”, коли він не засідатиме в Конгресі. Чому? Тому що саме ця тема,”Північного потоку-2″ перш за все, може стати об’єднуючим фактором для критики чинного американського президента. Я не думаю, що і нам дуже вже потрібно, щоб знову ж таки візит президента став тим дратівливим фактором, який потім позначиться на ставленні до України, до нинішньої української влади з боку Білого дому. Але є спроба з боку України – провести саме тоді, коли засідатиме Конгрес”, – підкреслив Костянтин Грищенко.

Нагадаємо, прессекретар українського глави держави Сергій Нікіфоров заявив, що зустріч Зеленського і Байдена відбудеться або в останні дні липня, або на початку серпня. Питання дати поїздки залежить від логістики та дипломатичного протоколу.

20 липня в Держдепі підтвердили візит Володимира Зеленського до Вашингтону. На думку заступника помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджа Кента, швидше за все, захід відбудеться у серпні.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.