У США готують план «Б» для боротьби на боці України. Там стає дедалі напруженіша обстановка через відчуття небезпеки зі сторони РФ та водночас труднощі з ухваленням додаткової допомоги Україні. Ця ситуація, очевидно, не подобається та викликає страх як і в самого президента, так і в інших представників влади, які сповна усвідомлюють цю взаємозалежність.

Однак у Конгресі США все ж вірять, що зможуть ухвалити додаткову допомогу Україні.

Про це заявив конгресмен-демократ Майк Квіґлі.

«Я — оптиміст. Я вірю, що ми це зробимо у січні. Якщо хтось скаже, ми не підемо на перерву, доки не закриємо це питання, це мене теж влаштовує. Але я думаю, що реалістично, ми говоримо десь про середину січня», — сказав Майк Квіґлі.

За словами Квіґлі, коли Конгрес повернеться до роботи у січні, буде затверджено пакет допомоги.

«Відверто кажучи, я хотів би, щоб його вистачило до кінця роботи цього скликання Конгресу», — додав Квіґлі.

Конгресмен оголосив, що також розроблено план «Б» на випадок, якщо додаткове фінансування для України не буде затверджено в січні.

«Якщо до цього дійде, то є деякі процедурні методи. Зокрема, спробувати «звільнити» законопроекти, які мають асигнування для України. Ми досліджуємо це. Петиція про «звільнення законопроекту» змушує винести його на голосування, звільнивши від розгляду комітетів. Також, є «законопроекти про чисте фінансування», які фінансують Україну. Я наполягав би на цьому як на процедурній альтернативі», — повідомив він.

«Це жахливий «план Б», він далеко не такий хороший, як перший. Але дуже важливо уникнути прогалин у наданні допомоги», — додав конгресмен.