Російські окупанти можуть піти в наступ в Харківській області. Загарбники посилюють присутність на лінії фронту. 

 
Про це в етері національного телемарафону заявив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

“Дійсно, ми чуємо інформацію про спроби повторного наступу на місто Харків, на населені пункти Харківської області. Ми до цього готові, наші ЗСУ сильні і готові реагувати на будь-які спроби ворога подібного характеру”, – заявив очільник ОВА. 
 
При цьому він вказав, що росіяни намагаються атакувати на лінії фронту, яка проходить по Куп’янському напрямку, і несуть втрати. 

“Це Куп’янський, Дворічанський напрямок, а також і в напрямку Кремінної. Ми це бачимо, ворога намагається не дати ЗСУ просунутися вперед. Там йдуть певні маневри, і ми не виключаємо дійсно спроби контрнаступу з боку ворога. Однак наші бійці повністю до цього підготовлені”, – підкреслив Синегубов. 

До того ж, як заявив австрійський військовий експерт Том Купер, коментуючи наміри росіян здійснити повторний наступ, ми бачили, як Кремль збирається оголосити про мобілізацію 300 тис., 500 тис., 1 млн резервістів. Однак, і як зазвичай: це номінальні — і значною мірою теоретичні — цифри. Жодних реальних цифр. Справа в тому, що у ЗС РФ може бути багато генералів, але у них немає ні молодших офіцерів, ні єфрейторів, сержантів тощо, а тим більше техніків з навичками, необхідними для обслуговування необхідного обладнання, а також для командування та контролю такої величезної кількості військ. 

Їх заледве вистачає на те, щоб контролювати, забезпечувати і тренувати близько 280 тис. призовників кожного року. 

Сам по собі процес видачі обмундирування та спорядження, скажімо, роті чисельністю 60–100 військовослужбовців, може легко зайняти цілий день. Потім збільште це, скажімо, до 10 000, 20 000 військ… до 280 000 військ… Це може зайняти “століття”. 

Коли цей процес завершиться: вони ще будуть далекі від того, щоб бути сформованими у злагоджені підрозділи, а потім мають навчатися поводженню з особистою вогнепальною зброєю або технікою. 

“Всі, хто панікує в очікуванні того, що “Путін зараз розгорне 500 000 мобіків” в Україні, будьте спокійні. Через п’ять місяців після вересневої мобілізації Кремль зміг призвати близько 150 000 резервістів. Тисячі з них уже загинули: їм не пощастило настільки, що вже наприкінці вересня і протягом жовтня їх кинули на фронт без жодної підготовки”, – сказав експерт. 

Наступним “двом хвилям” пощастило трохи більше, оскільки вони пройшли принаймні ще деяку підготовку перед відправкою в бій. 

У підсумку можна сказати, що мобілізації у вересні 2022 року було достатньо, щоб повернути чисельність військ сухопутних військ РФ в Україні приблизно до 250 000 — щоб знову отримати здатність проводити обмежені наступальні операції. 

Головна відмінність із ситуацією квітня-червня 2022 р. полягає в тому, що більша частина цих військ старшого віку й тому менш придатна, ніж молодь, яку ними замінили. До того ж їм доведеться задовольнятися застарілою технікою, на якій вони мали абсолютний мінімум навчання. 

Сухопутні війська РФ втратили чи виснажили більш як 60% кращої техніки: БМП та БТР й – особливо – артилерійських систем, які зайшли в Україну на початку вторгнення. 

Крім того, “мобіки” отримують значну гіршу підготовку, ніж “контрактники”. 

Це дуже далеко від того, що було б необхідно для того, щоб зробити їх здатними проводити масштабні наступальні операції. І ніякі 15 Герасимових і 30 Суровікіних нічого змінити не можуть. 

“Тому я не вірю в появу “500 000 російських солдатів”, а також “великі російські наступи” найближчими днями. У російської армії немає ні сил, ні засобів, щоб робити такі речі, й ця тенденція не зміниться, навіть якщо їхні допоміжні служби забезпечення (що самі були критично недоукомплектовані ще до вторгнення) знайдуть спосіб “поставити в стрій” 3000 чи 4000 чи навіть 5000 танків, витягнутих з нафталіну”, – підсумував експерт.