Україна очікує винищувачі F-16 вже в 2024 році. І от приголомшливі новини – з цими літаками ЗСУ зможе пробити коридор до Криму, залетіти за нього, поцілити навіть на територію РФ і остаточно деокупувати інші території. Допоможе в цьому ще й спеціальне озброєння, про передачу якого Україні вже оголосили.

Що достеменно відомо зараз – розповів військовий експерт Роман Світан в одному з українських ЗМІ.

“Скоріше за все це буде модифікація блок 51,52, саме це дасть можливість використовувати ракети М-120, з дальністю 150-180 кілометрів. Навіть 12 літаків з такою айвіонікою дасть можливість перехоплювати російські ракети та літаки ворога.”, – розповідає Світан.

Військовий експерт також зазначив, що ці винищувачі будуть доволі ефективними в боротьбі з ударними дронами, якими РФ атакує українські міста.

“Там хороша гармата стоїть і хороший локатор. Тобто льотчик бачить “Шахед” у будь-який час доби”, – додав військовий льотчик-інструктор.

Нагадаємо, нещодавно речник Повітряних сил Ілля Євлаш сказав в ефірі телемарафону дві ескадрильї F-16 вже могли б суттєво вплинути на ситуацію в повітряному просторі України та протистоянні атакам ворога.

Він зауважив, що Повітряні сили ЗСУ потребують повного переозброєння авіапарку на сучасні Натівські зразки, оскільки радянські літаки вже морально застаріли.

“Нам необхідно щонайменше 15 сучасних літаків для того, аби ефективно виконувати поставлені завдання. Основа, звичайно, F-16. Але можуть бути такі ще варіанти, як Gripen, в тому числі. Можливо і інші розробки. Однак і ці літаки, які нам готові передати наші партнери, в тому числі, які готові передати як “донори” – це стане досить суттєвою підтримкою. Коли в нас буде вже наш авіапарк сучасний – літаки 4-го покоління F-16, то “донори” стали б в нагоді і в заміні деяких елементів”, – прокоментував Євлаш.