Президент Володимир Зеленський прокоментував імовірність переговорів із Володимиром Путіним щодо врегулювання агресії РФ. Зокрема, він підкреслив, що Україна готова до переговорів. Проте, не з Росією, оскільки, на думку Зеленського, Путін їх насправді не хоче, а тільки маніпулює світом.

“Усі їхні розповіді, документи нашої розвідки, те, про що вони говорять, ми знаємо з нашої розвідки. У нас це зі США. Вони знають усе те ж саме. Отже, ми розуміємо, що він не готовий до жодних переговорів. Він не хоче. Йому це не цікаво. Для нього це не перемога. Йому потрібна перемога. І для нього перемога – це знищити Україну”, – пояснив глава держави.

В той же час, президент зазначив, що Україна просуває свою “формулу миру” і збирає світові саміти без участі РФ, щоб Москва цей план “не заблокувала”.

Відповідаючи на запитання про те, чи не стануть умови переговорів згодом гіршими, ніж зараз, Зеленський відповів, що Росія в діалозі не зацікавлена.

Варто підкреслити, що війна в Україні триває третій рік, і за цей час міжнародні лідери запропонували вже різні мирні ініціативи щодо її закінчення. Останнім з таких став нібито “мирний план” Туреччини, який передбачає заморожування війни.

Однак, в Україні гостро відреагували на так званий “мирний план” Туреччини, який назвали російським фейком.

Зокрема радник керівника ОП Михайло Подоляк зазначив, що Україна має свій план закінчення війни, який ґрунтується на Формулі миру, що передбачає виведення російської армії з України та відповідальність РФ за військову агресію. Що є цілком справедливо.