У Роботино на Запорізькому напрямку ситуацію більш-менш контролюють Сили оборони України, але сіра зона залишається значною. Сам населений пункт зруйнований окупантами – тут не залишилося жодного цілого будинку або навіть підвалу, що відображає справжню сутність “російського світу”. Проте російські війська, безумовно, не зупиняться на цьому, і невдовзі можуть розпочати атаку на цьому відрізку фронту, повідомив журналіст і військовий аналітик Василь Пехньо.

Як слушно констатують в Силах оборони, наразі Роботине важко назвати населеним пунктом, оскільки в ньому немає населення. Окупанти принесли в регіон “руський мір”, що для звичайної людини є життєво небезпечним.

Рятуючись від росіян, люди змушені були виїхати, бо не лишилося жодної цілої хати. Таке обличчя має “руський мир”. Саме так “асвабадітєлі” звільняють наші території… Звільняють від квітучих садів, від затишних хат, від дитячого сміху і геть від життя, – пишуть в ЗСУ.

Ворог також має часто нахабство хизуватися руїнами, що він приніс на українську землю. До того ж звітуючи про “успіхи на фронті”.

Василь Пехньо зазначив, що просування окупантів можливе на південному сході Роботинського виступу з боку Вербового. Тут окупанти можуть створити не стільки оточення, скільки фланговий удар чи певні погрози (за рахунок флангового просування) для українських підрозділів, що розташовані на висотах.

“За ці висоти були дуже запеклі бої під час їхнього звільнення нашими військами. Тепер, очевидно, бої знову почнуться, але вже під час оборони. Противник спробує їх прорвати”, – спрогнозував Пехньо.

Також журналіст зазначив, що наші військові сьогодні здійснюють контроль над Роботино за допомогою FPV-дронів, передових спостережних пунктів та протитанкових ракетних комплексів.

Не лише Роботине поступово знищують росіяни, Часів Яр – теж знищують окупанти.

Битва за місто Часів Яр — є надзвичайно важливою і ситуація наразі дуже складна, адже утримати цей пункт української оборони надзвичайно необхідно, переконаний полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

Захопивши Часів Яр, російські війська зможуть загрожувати українським позиціям в районі Костянтинівки и створять передумови для перерізання траси, яка поєднує Костянтинівку та Краматорськ, розповів Грабський.

“Відповідно складається загроза для наших військ, які на південь від Костянтинівки. Адже ця траса Слов’янск-Краматорськ-Костянтинівка і далі на Покровськ є надзвичайно важливою щодо забезпечення наших сил та засобів. Перерізання цієї траси серйозно ускладнить бойову роботу наших підрозділів, які ведуть бої на захід від Авдіївки”.

Водночас майор Нацгвардії Дмитро Кожубенко пояснює нову тактику окупантів на даному напрямку.

За словами Кожубенка, армія РФ, аби взяти Часів Яр, застосовує велику кількість армійської авіації, піхоти і бронетехніки.

“Живу силу не рахують: тільки одна штурмова група загинула, відправляють нову штурмову групу. Так само і техніка: спочатку вони запускають техніку із живою силою, потім вони просто можуть запустити техніку, що пробити нашу оборону”.

За словами офіцера, противник здійснює безперервні штурми, постійно обстрілює наші позиції з різних систем артилерійського вогню. Зосередив основні напрямки атак на Білогорівку, населені пункти Виїмка, Спірне, Кліщіївка і Часів Яр.

На думку Кожубенка, РФ не зможе захопити місто саме 9 травня. Кожний вже бачив такі заяви: захопити Бахмут до певної дати, Авдіївку окупанти прив’язували до певної дати. В них фактично ніколи не виходить захопити міста під певні дати. Захоплення міст під дати, це означає штурмувати-штурмувати та кидати м’ясо, але навіть маючи живу силу ворогу не вдасться здобути ту задачу, яку поставив Кремль.