Журналісти програми "Схем" з'ясували, лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко непублічно проводить перемовини з Віктором Пінчуком, хоча публічно декларує боротьбу з олігархами.

До виборів президента України залишається майже півроку. У кандидатів уже почалася активна фаза перегонів: вони формують команди, узгоджують стратегії, інтенсивно рекламуються, а також проводять важливі перемови. 

Один із найрейтинговіших кандидатів у президенти Юлія Тимошенко, яка обіцяє новий курс для України, гарантуючи боротьбу з олігархічним режимом, непублічно проводить зустрічі зі впливовим українським мільярдером Віктором Пінчуком. Хоча насправді публічно лідерка партії "Батьківщина" обіцяє боротися з олігархами напередодні чи не кожних президентських виборів, у яких вона бере участь.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Ввечері 24 вересня в Києві на Рильському провулку знімальна група помітила мерседес супроводу Тимошенко: автівка чекала біля заїзду в закритий двір елітного будинку на Софіївській площі.

Більш ніж за годину "мерседес", яким користується Тимошенко, виїхав з арки і залишив провулок разом з першим автомобілем.

Майже одразу за кортежем кандидатки в президенти звідти виїхало ще кілька машин. Раніше, у серпні 2018-го, знімальна група зафіксувала, як рейсом із Ніцци на посадку зайшов літак з бортовим номером ОЕ-LEO "Гольфстрім" G650, пасажирів якого зустрічали машини з тими самими номерними знаками. Цим літаком прилетіла родина українського олігарха Віктора Пінчука.

Чи міг бути одночасний виїзд кортежів бізнесмена та лідерки партії "Батьківщина" простим збігом? Адже побачити Тимошенка та Пінчука разом не було змоги – оскільки будинок на Софіївській площі має закритий двір і підземний паркінг.

Водночас, схоже, що "Схемам" вдалося зафіксувати ще одну їхню зустріч. 18 квітня знімальна група в тому ж Рильському провулку знову зафіксувала мерседес супроводу Юлії Тимошенко, який так само чекав біля арки. Згодом із неї виїхав мерседес, яким користується Тимошенко, і дві автівки вже разом залишили це місце. За десять хвилин з цієї ж арки виїхав уже знайомий автомобіль, яким користується олігарх Пінчук. 

Про що це може свідчити також пояснив співзасновник громадського руху "Чесно" Олег Рибачук.

Із точки зору Віктора Пінчука зрозуміло, якщо Тимошенко, яка не відрізняється демократичністю і з якою у нього дуже складне минуле, то зрозуміло, що він на подібні зустрічі піде. Це не говорить про якісь там союзи. Це елементарний закон виживання в українській політичній системі, яка досі називається олігархічною. І Юлія Тимошенко є саме частиною олігархічної системи, тому що Юлія Тимошенко чудово знає ці вовчі закони і просто для неї не буває ні вічних ворогів, ні вічних союзників,
– сказав Рибачук.