Українські військові змусили російських окупантів відступити з невизначених позицій поблизу села Тоненьке Донецької області. Також ЗСУ контратакують у районі Красногорівки і Мар’їнки та поблизу Новомихайлівки і Перемоги.

Про поточну ситуацію на полі бою в Донецькій області розповіли в Інституті вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що впродовж 8 березня вздовж лінії фронту переважно точилися позиційні бої. Так, на Бахмутському напрямку, згідно із заявами російських “військових блогерів”, окупанти намагаються штурмувати Іванівське і відкинути українських воїнів із займаних позицій у західній частині села.

Тривали бої і в районі Роздолівки та Богданівки – південно-східніше та південно-західніше Бахмута відповідно. Гаряче було також поблизу Кліщіївки, Андріївки, Південного та Нью-Йорка.

“Повідомляється, що підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (Північний флот) діють поблизу Часового Яру (на захід від Бахмута)”, – зазначили в ISW.

Домогтися певного просування нещодавно російським загарбникам вдалося на північний захід і захід від Авдіївки, де тривають бої.

“Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до вітрозахисних смуг на схід від Бердичів (на північний захід від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська просунулися в північно-західній частині Тоненького на захід від Авдіївки”, – зазначили аналітики.

Однак не всі пропагандисти задоволені здобутками росіян у цьому напрямку. Частина з них напередодні підтверджувала, що вибити українських воїнів із західних околиць Бердичева та Орлівки загарбникам так і не вдається. Тому окупанти відмовилися від лобових штурмів Орлівки зі сходу, перейшовши до спроб наступати з півдня населеного пункту.

Тим часом, українські війська, як визнають російські “воєнкори”, контратакують поблизу Бердичева і змусили російські сили відступити з невизначених позицій біля Тоненького.

“Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Степового та Семенівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського”, – йдеться у звіті ISW.

Тим часом на захід від Донецька, на Мар’їнському напрямку, пропагандисти РФ вирішили придумати собі “перемогу”.

“7 і 8 березня російські військові блогери заявили, що російські війська утримують позиції в південній Красногорівці (на захід від Донецька) і нещодавно просунулися вздовж вулиці Лермонтова. ISW не помітила підтверджень просування Росії в Красногорівці після заяв України про те, що українські сили витіснили російські з південної частини Красногорівки 27 лютого”, – зазначили аналітики.

Не знайшли підтверджень і заяви одного з російських “воєнкорів”, який напередодні, 8 березня, “взяв” половину села Георгіївка: жодних візуальних доказів просування російських військ у цьому населеному пункті аналітики не знайшли.

Також, як визнають російські джерела, 7 і 8 березня українські війська провели кілька контратак у районі Красногорівки і Мар’їнки, а також поблизу Новомихайлівки і Перемоги.

“Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР” і 150-ї мотострілецької дивізії (8-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ)”, – додали у ISW.

На південному заході Донеччини бої 8 березня тривали поблизу Великої Новосілки, в районі Урожайного. Туди російське командування кинуло підрозділи 40 бригади морської піхоти – з’єднання Тихоокеанського флоту, що базується на Камчатці.