Полковник ЗСУ в запасі, військовий льотчик-інструктор Роман Світан прокоментував загрозу застосування російськими окупантами оперативно-тактичних ракетних комплексів Іскандер. 

Крім ОТРК Іскандер, в Брянську область РФ перекинула також дивізіон берегових комплексів Бал з протикорабельними ракетами Х-35У, підкреслив він в коментарі одному з українських ЗМІ. 

За словами військового експерта, вони аналогічні ракетам Х-22 і наводяться на радіоконтрастну ціль з низькою точністю попадання. 

«Фактичного збільшення кількості Іскандерів до серпня не відбулося. Їх підтягували і розтягували по всій лінії фронту. Весь лівий берег Дніпра і частина правого під загрозою. Правда, вони не на кордоні стоять, а кілометрів за 150 від нього. Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя та Кривий Ріг, Херсон вони можуть дістати», — попередив співрозмовник. 

Водночас він пояснив, що знищити ракетні установки окупантів буде складно, адже вони розміщуються за лінією радіодальності. 

Військовий експерт зазначив, що навести безпілотники на них вкрай складно, адже після пуску ракет вони їдуть з місця, тому їх можна знищити тільки при прямому управлінні безпілотником. 

«Можна користуватися механізмами ретрансляції або супутниками. Упевнений, що наші спецслужби знайдуть вихід», — додав Світан. 

Додамо, після того, як стало відомо, що російська армія розмістила 46 ОТРК «Іскандер» біля кордону з Україною, збільшивши загрозу для розташованих поруч населених пунктів, заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Вадим Скібіцький розповів, що ЗС РФ готують удари балістичними і крилатими ракетами по об’єктах цивільної інфраструктури. Тож українцям слід бути вкрай обачними.