На Донеччині тривають запеклі бої. Наразі Генштаб не називає населені пункти, де вже перебувають українські захисники.

Речник східного угруповання військ Сергій Череватий повідомив, що не варто поспішати говорити про перемоги навіть коли з’являються відео з деокупованих населених пунктів.

“Прапор ЗСУ можуть занести та встановити, вони діляться радісними відео, але бої ще тривають. Після стабілізаційних заходів можна буде сказати детальніше. Коли буде проведено всі заходи з безпеки та не відбуватиметься контратака ворога”, – сказав речник.

Як зазначив Череватий, на Лиманському напрямку захисники оточують російське угруповання. Він не розповів деталей, оскільки операція все ще триває.

Операція саме по оточенню цього угрупування. Під вогневим контролем ЗСУ фактично всі підходи, логістичні шляхи противника по яких він доставляє боєприпаси та живу силу, – заявив Череватий.

Він додав, що операція з оточення окупантів наразі на етапі завершення, хоч біля Лиману ворог зміг укріпитися.

“Якщо його під Харковом “зламали” й він побіг, то біля Лиману противник більш укріплений і підрозділи були досить підготовлені, вмотивовані. Тому, це зайняло час, але наш Генеральний Штаб та штаб на місцях переграв їх тактично: планування та здійснення операції, як військові високого рівня досвідченості, підготовки”, – пояснив речник.

На дії українських захисників відреагував очільник окупаційної влади Деніс Пушилін. Він сказав, що Лиман на Донеччині у напівкільці.

Окупант переконує, що дорогу від Сватового контролює росармія, але вона потерпає від обстрілів. Крім цього, за словами Пушиліна, росіяни вже не контролюють повністю Ямпіль та Дробишеве.

Також експерти активно обговорюють досягнення українських військових на Харківщині. Вважають, що окупанти можуть зазнати неминучої поразки у Лимані та ризикують здати в полон там багато своїх військових.

Про це 24 каналу сказав колишній співробітник СБУ Іван Ступак. Він пояснив, що там є автодорожнє сполучення, не грунтова дорога, а саме з твердим покриттям. А це важливо для військових.

Експерт зауважив, що зараз пішов сезон дощів і російські танки застрягають.

За його словами, якщо ця дорога буде захоплена нашими військовими або буде потужно прострілюватися, то угрупування, яке там оточене, не буде забезпечене їжею, боєприпасами та пальним.

Також вони не зможуть вивозити поранених, привозити резерви, тому оборона розвалиться. Ми бачимо, що вже до цього йде. І вони ризикують здати нам в полон велике угрупування своїх бійців,
– заявив Ступак.

Це буде класний профіт для нас, і Україна зможе одночасно використати їх та обміняти на наших захисників з “Азовсталі”, які зараз в полоні.

Як відомо, у напрямку міста Лиман 26 вересня противник висунув групу у складі 7 танків посилення лиманської угруповання. Двоє з них потрапили до ДТП під час маршу.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Це говорить про те, що механіки-водії “нульові”. Вони, мабуть, не впоралися з керуванням. Крім того, екіпажі також не пройшли відповідної підготовки. Навички ведення вогню для танкістів дуже важливі. Ось чому я казав, що першою хвилею мобілізованих будуть смертники. Їх просто кинуть у топку війни”, – зазначив Жданов.

Росія планує закривати необстріляними і низько мотивованими солдатами всі напрямки на фронті, але це тільки погіршить стан російської армії.

Ситуація в окупантів на фронті плачевна.

“На всіх напрямках. Там просто катастрофа – росіяни просідають на всіх напрямках. Єдиний напрямок, де вони більш-менш тримаються, та й то через те, що ми там не проявляємо активність – Запорізький. На всіх інших напрямках у них величезні проблеми: Донецький – тримається за рахунок ПВКшників, Харківський і Херсонський – просідають, і ЗС РФ відступають, у них там просто почнеться катастрофа, якщо вже зараз туди не почнуть накидати людей”, – зазначив Жданов в інтерв’ю Главреду.

А мобілізація позиції росіян не врятує. Це лише збільшить кількість втрат РФ. Україні ж все це може зіграти на руку, тому що погіршить стан російської армії на всіх напрямках.