Президент Володимир Зеленський висловив побажання, щоб Швейцарія якнайшвидше заблокувала російські активи, а Україна змогла отримати відшкодування за окупацію своїх територій, про це пише на сайті президента

“Я дуже хотів би, щоб Швейцарія могла заблокувати російські активи, і ми могли б абсолютно справедливо отримати відшкодування за окупацію українських територій і за ту агресію, яку Росія вчинила проти України”, – зазначив Зеленський.

Володимир Зеленський також закликав громадян Швейцарії доносити до Європи правду про події в Україні: “для цього люди можуть приїхати в Україну й на власні очі побачити, що тут відбувається”.

Президент зауважив, що в питанні “боротьби добра і зла” не може бути нейтралітету.

Зазначимо, що раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Нью-Йорку під час прес-брифінгу заявив, що довгострокове відновлення України буде коштувати сотні мільярдів і його не мають фінансувати ні українські платники податків, ні платники податків наших партнерів. Така масштабна відбудова має відбуватися за російські кошти.

«Заморожені російські активи складають від 300 до 500 млрд доларів. Україна лобіює прийняття нової міжнародної угоди для конфіскації цих активів. Ми також обговорюємо питання зміни національних законодавств партнерів для такої конфіскації на користь України. Агресор має заплатити свою ціну, а його кошти стати основним ресурсом для нашої масштабної відбудови», — підкреслив очільник українського уряду.

За словами Дениса Шмигаля, під час зустрічей із лідерами країн-партнерів на полях ООН він отримав запевнення у беззаперечній підтримці України, попри останні провокаційні кроки росії.

«Російська мобілізація та фейкові референдуми для нас нічого не змінюють. Ми будемо робити все, аби звільнити свої території. Партнери готові нас підтримувати», — наголосив прем’єр.

Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна працює над продовженням зернової угоди, яка сприяє подоланню продовольчої кризи у світі, а також обговорює з усіма країнами важливість демілітаризація ЗАЕС, де російські війська продовжують здійснювати провокаційні обстріли.

Нагадаймо, що Вартість активів, заморожених у банках Латвії через санкції проти Росії, оцінюється в близько 80 мільйонів євро – про це заявила голова Комісії з фінансів та капіталу Санта Пургайле в ефірі каналу TV3 14 вересня, передають місцеві медіа.

За її словами, 80 мільйонів євро – це позначка, на якій зупинився фінансовий сектор. За останні кілька місяців особливих змін у цих цифрах не спостерігалося.

«Ми бачимо збільшення відтоку грошей до країн на кшталт Казахстану, Узбекистану, Туреччини. Відтак ми пильно аналізуємо дані, вимагаючи пояснень і роблячи висновки», – сказала Пургайле, висловивши переконання, що всі, хто намагається обійти санкції, рано чи пізно будуть викриті.

За словами голови Комісії, в Латвії встановлено шістьох людей, які безпосередньо підпадають під санкції, та 35 юридичних осіб, які безпосередньо не включені до санкційних списків, але встановлено, що права власності чи контролю за ними належать підсанкційним особам, відтак активи та цінні папери цих компаній заморожено.

Пургайле припускає, що ця цифра навряд чи відчутно зросте, якщо санкції не будуть розширені.

Захід після початку повномасштабного вторгнення Росії до України почав заморожувати російські активи під своєю юрисдикцією.

Український уряд 5 серпня затвердив рішення про передачу на користь держави низки російських активів. Йдеться про майно, яке належить російській державі, активи, які належать підсанкційним громадянам та компаніям із Росії, а також активи російських банків. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пропонується конфіскація 903 російських об’єктів – конфісковані активи конвертуватимуться в кошти на оборону та відновлення України.