Президент України Володимир Зеленський хоче запровадити кримінальну відповідальність за не персональне голосування народних депутатів, проте карати кнопкодавів глава держави хоче виключно штрафами.

На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроекту, який президент вніс у парламент 21 червня.

Цим документом Зеленський хоче запровадити покарання за кнопкодавство у вигляді штрафу — від 3 до 5 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, зараз це складає 51-85 тисяч гривень. Розслідувати кримінальні справи проти парламентарів має Державне бюро розслідувань.

Цей законопроект президент визначив як невідкладний для позачергового розгляду Радою.   

У пояснювальній записці до документа Зеленський наголошує, що кнопкодавство «суперечить природі закріпленого в Конституції представницького мандату народного депутата», а також несе ризик щодо визнання неконституційними законів, ухвалених з таким порушенням процедури як не персональне голосування.

Наразі президентський законопроект направлений на розгляд профільного комітету.

Після цього, Зеленський візьметься за іншу проблему, за яку нардепи будуть підмітати вулиці.

«Один з варіантів – я думаю, ми будемо розглядати його для питань, пов’язаних з депутатськими прогулами: ми хотіли б ввести ще одну санкцію – це громадські роботи. Людина повинна зрозуміти, що якщо він не може працювати на тій ділянці, яка відведена йому народом України, він повинен піти працювати на тій ділянці, який буде на благо громади. Піти позамітати вулицю 20 днів або допомагати десь в будинках інвалідів чи ще якихось. Ми це пропишемо в інших нормах», – уточнив представник Зеленського у ВР.