Військовий експерт Олег Жданов вважає, що президент РФ Путін готовий “проковтнути” величезні втрати своїх військ в Україні. Кривавий диктатор настільки жадає перемоги, що буде тільки піднімати планку “допустимих втрат”.

Такою думкою Жданов поділився в ефірі телемарафону.

Так, мобілізація в РФ пов’язана з тим, що країна-агресор стрімко втрачає живу силу. Збройні Сили України потужно ліквідують рашистів, в день квитки” на концерт Кобзона ” можуть отримувати по 500 окупантів.

Однак Путіна це не зупиняє. На початку повномасштабного вторгнення він розраховував втратити близько 30-50 тисяч осіб. Він вважав такі втрати “цілком прийнятними”.

Тепер же Путін готовий до куди більших втрат. Він істотно підняв планку, пояснив Жданов. Кривавий диктатор готовий “проковтнути” смерть навіть 300 і 500 тисяч військових.

Мобілізовані росіяни, яких зараз збирають по всій РФ на війну проти України, нездатні ефективно воювати. Для російського диктатора Володимира Путіна вони лише гарматне м’ясо.

Якщо зараз вони ще не бояться їхати на фронт, то вже після прибуття туди у них станеться шок, і окупанти просто почнуть розбігатися. Про це розповів військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю Главреду.

“Від таких вояк можна чекати одного – що вони стануть “гарматним м’ясом”, а зрештою почнуть розбігатися. Перший шок у мобілізованих росіян станеться, тільки-но вони протверезіють після проводів в армію…, коли у них закінчаться гроші (або ці гроші відберуть командири, щоб вони не купували спиртне). Їх вишикують, переодягнуть, всучать в руки автомат і змусять воювати…”, – пояснив експерт.

Створити з таких людей ефективні підрозділи неможливо, зазначає Жданов. Якщо і вдасться зібрати невеликі якісні підрозділи, то на їхню підготовку знадобиться дуже багато часу – не менше трьох-чотирьох місяців.

“Проте вже відомо, що деяким мобілізованим оголосили, що вже завтра-післязавтра їх відправляють на фронт, по суті, без підготовки, тому що там у російської армії катастрофічні втрати, які ніким компенсувати”, – каже експерт.

Хотіли як краще, а вийшло як завжди – слава бардаку, який творять у Російській Федерації! З військової точки зору, ідея з оголошенням мобілізації була абсолютно правильною. Генштаб Збройних сил РФ ставив завдання провести часткову мобілізацію з якісним відбором мобілізованих. Однак російські воєнкоми перетворили все це в огульну мобілізацію, щоб швидше виконати поставлене завдання. Зрештою вони виконали завдання не якісно, а кількісно.

Іншими словами, воєнкомам спустили план по мобілізації – 100 тисяч осіб, а вони загребли всіх, кого змогли, не розбираючись ні зі станом здоров’я, ні з віком – і все, отримайте, розпишіться, вони зі своїм завданням упоралися. Саме це зіграло ключову роль і відбилося на якості мобілізації в Росії.

У підсумку Генштаб ЗС РФ не отримав тієї якості мобілізації, на яку розраховував. Для України це, безумовно, дуже добре. В принципі, все, що відбувається – і мобілізація, і те, що почалося після неї – було очікуваним.

Мобілізація послужить тригером для російського суспільства – тепер воно почало ставити питання. Адже фактично мобілізація стала визнанням поразки російської армії в Україні. Згадайте, як напередодні 8 березня Путін, виступаючи по всіх федеральних каналах, запевняв, що ніякої мобілізації резервістів не буде, оскільки Росія проводить “спеціальну воєнну операцію”, тому можна розходитися по домівках і жити спокійно. Але не минуло й півроку, як Путін оголосив часткову мобілізацію, а воєнкоми на місцях перетворили її на огульну.

Тепер усе це викличе внутрішній протест у Росії. І в наступну хвилю мобілізації потрібно буде збирати Росгвардію, адже кількість охочих піти за повісткою до військкомату буде зменшуватися з кожним днем, причому в геометричній прогресії.