6 серпня Володимир Зеленський підписав закон про доступ електромобілів до зарядних станцій, прийнятий на останньому засіданні Верховної Ради 8 скликання.

Про це свідчать дані на сайті парламенту. Що зміниться після того, як закон набуде чинності?

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”, зокрема передбачає:

“Зелені номера” – видачу спеціальних номерів для електрокарів – з зеленими буквами і цифрами, їх ще належить розробити;

Нові дорожні знаки – з’являться нові дорожні знаки: “Для електромобілів”, “Крім електромобілів”, “Станція зарядки автомобілів”. Знаками позначать станції зарядки і місця для парковки.

Штрафи для тих, хто зайняв місце у зарядки – власників авто, які припаркувалися, закривши доступ до зарядної станції, будуть штрафувати на суму від 20 до 30 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 510 грн.

Один з авторів законопроекту нардеп Олексій Рябчин (глава підкомітету з питань енергоефективності та енергозбереження) повідомив, що тепер почнеться розробка зелених номерів і знаків.

Станом на 1 червня 2019 року в Україні зареєстровано близько 25 тисяч електроавтомобілів і гібридів і їх кількість зростає.