Коли мова йде про дипломатичний шлях поновлення суверенітету на Донеччині та Луганщині, варто зазначити, що треба готуватися все ж до військового сценарію. І за приклад, можна взяти Хорватію, яка за шість днів поновила свій суверенітет.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив екс-голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

«Якщо хтось з політиків «забуде про Крим», це буде жахливе політичне самогубство. Тому що жоден український політик, який обійме посаду президента або, як тільки більшість в парламенті щось про це скаже. Це буде останнім їхнім днем перебування на тій чи іншій посаді», – сказав Жебрівський.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він розповів, що колаборанти можуть щось говорити, але вони ніколи не отримають в Україні підтримки на подібні дії.

«Я думаю, що ніколи не відмовиться Україна від територіальної цілісності та суверенітету над тимчасово-окупованими територіями Донеччини, Луганщини і Криму. Але хочеш миру, готуйся до війни», – зазначив він.

За його словами, сьогодні крім того, що варто серйозно працювати на зовнішньо-політичній арені та отримувати підтримку від західних партнерів. Треба будувати сильну і процвітаючу Україну, де панує закон, а також супер боєздатну армію.

«Президент України і офіційні представники повинні говорити про те, що ми маємо вирішувати питання Донбасу дипломатичним шляхом. Але ми повинні готуватися до того, щоб і військовим шляхом поновити суверенітет, як мінімум на частині тимчасово окупованої Донеччини і Луганщини», – вважає Жебрівський.

На його думку, найкращим прикладом може бути Хорватія, яка відстояла свої території.

«Нехай для нас буде прикладом Хорватія, яка за шість днів поновила свій суверенітет. Але для цього ми маємо збудувати українську політичну націю. Коли колаборанти не матимуть місця в українському суспільстві і сидітимуть як миші під лавкою. І армія буде готовою за тих шість днів поновити цілісність та суверенітет України на Донеччині і Луганщині», – зазначив він.

Також він говорив і про Крим. Він вважає, що там набагато гірша ситуація. Тому що Росія завезла туди вже ядерну зброю.

«На сьогоднішній день РФ завезла стільки озброєння, що це насправді може бути третя світова війна. Тут, звісно, треба йти дипломатичним шляхом. Але ми говорячи про дипломатичний шлях поновлення суверенітету на Донеччині та Луганщині, маємо готуватися до військового сценарію. І для цього нам потрібна сильна і квітуча Україна», – додав Жебрівський.