Напередодні стало відомо, що ЗСУ деокупували село Старомайорське у Донецькій області. Воно відкриває шлях до ще двох важливих населених пунктів. Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Денис Попович. Мовиться про населені пункти Завітне Бажання та Старомлинівка.
Експерт називає Старомлинівку – ключовим вузлом оборони на Бердянському напрямку. У разі звільнення цього населеного пункту, відкривається дорога на Маріуполь та Бердянськ.
“Це рішуча тактична перемога. І Старомайорське – це теж тактична перемога. Далі, очевидно, варто очікувати звільнення селища Урожайне, яке розташоване поблизу. І далі йде просування у бік Заповітного Бажання і на Старомлинівку”, – пояснив він.
Військовий оглядач зазначив, що село Завітне Бажання досить суттєво укріплене. Тому наших військових очікує нелегка робота.
В свою чергу військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв’ю Politeka Online також прокоментував повідомлення про звільнення села Старомайорське на Донеччині.
Він заявив, що російські окупанти панічно бояться опинитися в “котлі”, тож змушені залишати деякі населені пункти.
“Справа в тому, що ті маневри, які ми робимо, ми не йдемо в лоб, ми обходимо населений пункт, і після того, як росіяни розуміють, що подальше просування буквально на кілометр переведе їх у режим оперативного оточення, вони йдуть. Росіяни не можуть із різних причин воювати в “котлах”, тобто панічно бояться “котлів”, панічно бояться залишитися без підвезення боєприпасів.
Загалом до “Азова” їм далеко, як до Києва рачки. “Азов” і вся група, яка утримувала свого часу кілька тижнів-місяців Маріуполь, – це справжні фахівці, а росіяни цього просто не можуть, панічно бояться. Тому на будь-який такий наш рух відразу ж вони вирішують тікати. Причому ухвалюють рішення тікати командири нижньої та середньої ланки, не погоджуючи це все зі старшим командуванням”, – заявив Роман Світан.
Експерт також зазначив, що на цю літню наступальну кампанію ми не отримаємо засобів для того, щоб повністю виконати завдання знищення російської армії та виходу на держкордон — літаків і далекобійних ракет.
“Наступного року у нас буде і те, і інше. Наявність певної кількості літаків, хоча б двох бригад, це близько 80 бортів, за 3-4 місяці закінчить військову компанію. Тобто вже всі чудово розуміють, що на наступний рік перенесено перемогу України”, – додав Роман Світан.
На додачу експерти ISW пишуть, що хоч Україна і вдячна за західне озброєння, але наголошує, що їй потрібно набагато більше зброї. Наприклад, винищувачі F-16 нейтралізували б перевагу росії в повітрі, а артилерія великої дальності прискорить знищення матеріально-технічного забезпечення російської армії.
В ISW кажуть, що за відсутності несподіваного краху російських ліній забезпечення українські досягнення, ймовірно, відбуватимуться протягом тривалого періоду часу. Це буде пов’язано з тим, що самі українці потребуватимуть допомоги та ротації.
Франц-Штефан Гаді погоджується з такими висновками. Він прогнозує, що є ризик, що “кривава боротьба з резервними підрозділами, які будуть поступово залучатися, триватиме наступні тижні й місяці”.
Як зазначав раніше міністр оборони Олексій Резніков, він вважає, що F-16 надійдуть на озброєння в нашій країні вже наступного року. Такий прогноз озвучував і очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.