В Офісі Президента спростували інформацію, що Володимир Зеленський двічі зустрічався з Миколою Чаусом. Про такі зустрічі розповідав колишній генпрокурор Руслан Рябошапка.

Ніяких приватних візитів екссудді не було ані на Банкову, ані будь-куди в іншу державну інституцію. Про це 24 каналу заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

Політик зазначив, що “суб’єкт Р”, якого відсторонили від посади, нібито періодично нагадує про себе якимось абсолютно брехливим “інсайдом”.

“Тобто це свідома брехня. А словосполучення “надійне перевірене джерело”, вже само по собі здатне дискредитувати будь-яке повідомлення. З посиланням на таке “джерело” можна говорити все що завгодно”,– наголосив Подоляк.

Він додав, що потрібно якнайшвидше встановити усі правдиві обставини численних кримінальних пригод Чауса.

Що кажуть в ОП про конфлікт між СБУ та НАБУ?

Подоляк назвав інцидент унікальною ситуацією, коли виник конфлікт підслідності. За словами політика, НАБУ має конкретні докази по 2016 року, а СБУ повинна реагувати на нові епізоди: зникнення, повернення, загроза життю. Тому з цим мають розбиратись правоохоронці.

“Ні президент, ні Офіс Президента, ні уряд, ні парламент точно не є суб’єктами чи модераторами цієї історії та навіть гіпотетично не можуть на неї впливати”, – переконує Подоляк.

Суддю Чауса у 2016 році затримали через хабар у 150 тисяч доларів. Потім він втік до Молдови.

У квітні 2021 року Чауса викрали посеред Кишинева. Генпрокурор Молдови заявив, що до цього причетні державні структури України.

30 липня Чаус прийшов до будівлі сільської ради у Вінницькій області. Його забрали поліцейські.

Після цього до вінницької поліції прийшли посадовці СБУ й забрали Чауса. У НАБУ хотіли перехопити суддю. Пресслужба відомства оприлюднила відео переслідування автомобіля СБУ, у якому везли Чауса.

Журналіст Юрій Бутусов стверджував, що Чауса звільнили за планом, розробленим в Офісі Президента. Суддя нібито перебував на базі управління розвідки Міноборони та погодився співпрацювати з ОП під гарантію, що його справу заберуть в НАБУ та передадуть до СБУ. Така схема нібито була потрібна, що Чаус уникнув відповідальності за корупційні злочини.