На 208 окрузі, де відбувались довибори до Верховної Ради, зафіксували аномально високу явку. Правоохоронці перевірятимуть причини. До слова, на цьому окрузі за місце у парламенті змагались лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко та кандидат від “Слуги народу” Анатолій Гунько.

Від початку виборчого процесу на 208 окрузі відкрили 6 кримінальних проваджень. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на брифінгу.

За словами Геращенка, 3 провадження стосувались підкупу виборців ще 3 – перешкоджання голосуванню. У день виборів зафіксували 4 події: відключення електроенергії і 2 скарги про відсутність інформації щодо кандидатів. Щоправда, до реєстрів відомостей не вносили.

Заступник глави МВС відзначив дійсно високу явку на окрузі.

“Є привід задуматися, чому вона (низька явка – ред.) була. Нам потрібні факти, ці факти будуть перевірятися. Ситуація на цьому окрузі знаходиться під пильною увагою суспільства, ЗМІ та правоохоронних органів”, – зауважив Геращено.

Крім того, він розповів, що порекомендував Ляшку, аби його юридичний відділ готував скарги з фактами підкупу виборців.

Нагадаємо, від округу 25 жовтня обирали депутата до Верховної Ради. Попередній мажоритарник Валерій Давиденко загинув. Тіло нардепа з вогнепальними пораненнями в голову знайшли у травні в його офісі у Києві.

За місце у парламенті боролись 17 кандидатів, однак лідирували Ляшко і Гунько.

Після закінчення виборів Ляшко заявив, що, за результатами екзитполів, перемагає на окрузі. Я повернувся, – Ляшко заявив про перемогу на 208 окрузі

Проте, відповідно до попередніх результатів ЦВК, кандидат від “Слуги народу” випередив свого головного конкурента. Різниця між ними мінімальна – 0,06%.

Ляшко переконаний, що вибори були сфальсифіковані та вимагає розслідування.