“Служба безпеки України викрила велике конструкторське бюро у Дніпрі, яке тісно співпрацювало з окупаційною владою Криму. Зловмисники займалися модернізацією об’єктів енергетичної інфраструктури півострова, формально прикриваючись афілійованими підприємствами з РФ”, – СБУ.

Це конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду РФ, вартість одного з них становила близько 260 млн рублів ($3,5 млн).

Відомо, що серед їхніх проектів ‒ виконання конструкторських робіт на об’єктах АО «КримТЕЦ»: «Сімферопольської ТЕЦ», «Камиш-Бурунської ТЕЦ» і «ТЕЦ Сакських теплових мереж».

Щоб обійти український закон і «не співпрацювати з окупантами», зловмисники створили декілька компаній в РФ. Саме вони і були формальним прикриттям цієї діяльності: брали участь у тендерах; від їх імені укладалися угоди щодо реконструкції енергетичних об’єктів окупованого півострова.

Під час обшуків, проведених в офісному приміщенні та за адресами мешкання зловмисників, вилучено технічну документацію щодо проведення робіт на підприємствах, розташованих на ТОТ АР Крим, платіжні картки російських банків, печатки утворених на території РФ афілійованих компаній.

Слідчими СБУ у межах кримінального провадження, здійснюється низка експертиз. Планується повідомлення про підозру організаторам злочинної діяльності. Також тривають слідчі дії для встановлення і покарання всіх причетних осіб.