Президент України Петро Порошенко надав колишньому депутату Держдуми РФ Іллі Пономарьову українське громадянство. Про це написав сам Пономарьов на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні, чинний президент України — Петро Порошенко, в останній робочий день своєї каденції, підписав указ про надання мені українського громадянства, згідно державного інтересу. Я сказав йому і хочу повторити тут: це буде означати новий етап мого життя, і є великою честю, і величезною відповідальністю”, — написав він.

Пономарьов також подякував за допомогу Юрію Луценку, Сергію Березенку, Ігорю Насалику, Антону Геращенку, Наталії Науменко, Максиму Сокалюку, Тарасу Березовцю, Роману Шпіку та Леоніду Козаченку.
Своє нове українське громадянство Пономарьов пообіцяв використовувати для отримання нових іноземних інвестицій для країни, створення нових робочих місць, збільшенню державного бюджету.

10 червня 2016 року Держдума позбавила Пономарьова депутатського мандата. Офіційно – за "систематичні прогули засідань, невиконання робочих обов'язків і втрату зв'язку з виборцями". До моменту голосування депутат майже два роки не був у Росії: спочатку переїхав до США, потім – в Україну. Причина втечі – кримінальне переслідування і ймовірний арешт у так званій справі "Сколкова". Влітку 2016 року Пономарьов отримав посвідку на проживання в Україні. 

Нагадаємо, що колишній депутат Державної Думи РФ Ілля Пономарьов був одним зі свідків по справі державної зради Віктора Януковича.
Він заявляв, що Росія розробила схему фінансової підтримки Віктора Януковича та інших українських чиновників.