Як відомо, Збройні сили України відійшли від Соледара Донецької області на підготовленні позиції. Та водночас зараз окупаційні війська РФ не мають успіху в цьому районі.

Про це в етері телемарафону сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“Ми відійшли на заздалегідь підготовленні позиції, вибудували оборону, вибудували систему ураження. Ворог значного успіху там не має”, – повідомив Череватий.

За минулу добу у районі Соледара було здійснено 77 обстрілів різними типами артилерії та РСЗВ. Крім того, відбулося чотири спроби штурму.

Нагадаємо, 25 січня стало відомо, що Сили оборони були змушені залишити Соледар, за який тривалий час йшли жорстокі бої. Рішення ухвалили “задля збереження життя особового складу”. В командуванні Східного угруповання ЗСУ наголосили, що оборонці міста виконали основне завдання.

Натомість у Генштабі наголошують, що українські війська не виходитимуть із Бахмута, поки є можливість утримувати територію міста та обороняти його. Станом на 25 січня було відомо, що українські бійці контролюють ситуацію в місті.

Додамо: ситуацію на східному фронті прокоментував військовий оглядач Денис Попович в етері одного з телеканалів

Він розповів, що відбувається в районі Бахмута. За словами Поповича, наразі Бахмут перебуває у свого роду пів кільці, оскільки російські війська продовжують атакувати на північ і на південь від міста, намагаючись перерізати основні траси постачання, що йдуть з боку Слов’янська та Костянтинівки.

“Якщо їм це вдасться зробити, то тоді можна буде говорити про те, що Бахмут, на жаль, опинився в оперативному оточенні. Але зараз поки що в них це не виходить. Оборона Бахмута тримається, і будемо сподіватися, що триматиметься далі”, — сказав експерт.

Водночас захоплення Вугледара погіршить становище Збройних сил України на Донецькому фронті. Українські сили повинні утримати цей населений пункт.

За словами експерта, якщо росіяни зможуть захопити місто, це дасть їм змогу просунутися в бік Мар’їнки, де у ЗСУ вузол оборони, який вони тримають протягом практично всього часу широкомасштабного вторгнення РФ.

“Це дуже сильно погіршує наш стан загалом на Донецькому фронті. Тобто, це дуже важливий пункт, який ми просто зобов’язані утримати. Поки що на сьогодні ми там тримаємося, займаємо досить вигідне становище, яке дозволяє успішно оборонятися”, — зазначив Попович.

Він уточнив, що на цьому напрямку атакують не “вагнерівці” і не мобілізовані росіяни, а досвідчені частини.

“Там атакують морська піхота з боку Російської Федерації, елітні підрозділи, які досить боєздатні. Тому ситуація там напружена і очікуємо подальшого розвитку подій”, — зазначив оглядач.

Попович припускає, що російські загарбники намагаються навмисно розосередити Сили оборони України та ускладнити ситуацію.

“Взагалі ситуація на Донецькому напрямку дуже схожа на те, що росіяни намагаються атакувати там і тут для того, щоб: а) прощупати українську оборону і б) змусити нас розтягнути сили. Тобто, щоб ускладнити ситуацію на Донецькому напрямку. Ми знаємо про те, що перед ними стоїть завдання взяти Донецьку область до кінця березня. І, загалом, вони намагаються це завдання виконати”, — сказав Попович.