Українська розвідка з’ясувала, що Росія дуже сповільнила темпи наступу на Україну через виснаження своїх ресурсів. 

Про це повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в ефірі єдиного телемарафону в середу.

“Росія досить сильно уповільнила свої темпи наступу. Причиною є значне виснаження ресурсної бази Російської Федерації”.

Головний розвідник додав, що російські окупанти також мають морально-психологічну втому від бойових дій.

За його словами, знищення техніки ворога у Криму змусило задуматися росіян. Вони почали розуміти, що їхня армія не така вже й сильна і що їхня розпіарена система ППО не здатна захистити захоплену територію.

На думку Буданова, війна показала, що російська армія “зовсім не друга армія”, як вважалося, “і навіть не четверта”.

Відповідаючи на запитання, чи можна говорити, що настав переломний момент у війні, який Буданов прогнозував раніше, керівник ГУР сказав: “До кінця серпня є ще певний час”.

Військовий експерт Михайло Притула переконаний, що поразка армії країни-агресорки Росії у війні проти України спричинить військово-політичний крах президента РФ Володимира Путіна

Полковник запасу СБУ поділився деталями в одному з телеефірів.

“Очевидно, Путін втягнув Російську Федерацію у військову авантюру, наслідком якої буде смерть або відсторонення від влади самого російського президента. Агресор намагатиметься утримати територію Півдня України, яку вдалося окупувати. Розгром цього угруповання, яке наразі є в Україні, спричинить військово-політичний крах Путіна та його режиму в Росії”, – зазначив Притула.

Експерт додав, що Путін може вдатися до затягування війни Росії проти України.

“Путін намагатиметься пручатися й відновити свою репутацію – відбілити себе в очах росіян. Агресору це може вдатися лише шляхом ескалації військової операції – втягувати все більші сили, щоб війна тривала якомога довше. Перемога України буде тоді, коли військове угруповання Росії буде розгромлене й країні-агресорці не буде звідки брати резерви”, – зауважив Михайло Притула.

Після закінчення війни Україна може повернути собі не тільки всі окуповані території, а й давніші, які колись були у складі України.

Таку думку в інтерв’ю Главреду висловив військовослужбовець ЗСУ, блогер Юрій Касьянов.

За його словами, Україні навіть не доведеться їх захоплювати – так може статися у випадку, якщо в Росії почнуться хвилювання, і посиляться відцентрові процеси.

“Тоді багато регіонів РФ вважатимуть за благо приєднатися до більш прогресивної України, ніж залишатися в рамках деградуючої держави. Наприклад, Таганрог, Краснодарський край та інші. Всі вони колись були у складі України. Допускаю, що ці регіони можуть самі побажати приєднатися до України, якщо буде Розвал, деградація і дезінтеграція Російської Федерації”, – переконаний Касьянов.

У той же час, блогер звертає увагу на те, що ці процеси можуть початися в РФ ще нескоро. Набагато швидше, на його думку, Україні вдасться повернути собі Крим і Донбас. Тому як Росія зможе утримати, зокрема, окупований півострів тільки за умови застосування ядерної зброї.

“Москва постійно шантажує нас і світ ядерною бомбою. В принципі, утримати Крим без застосування ядерної зброї Росія не зможе. З військової точки зору, це абсурд, тому що Крим – це такий собі “непотоплюваний авіаносець”, пришвартований до берега, який нікуди не може поплисти, має обмежені розміри, проглядається і прострілюється вздовж і впоперек. Утримати такий плацдарм неможливо. І як тільки буде зруйнований Кримський міст, півострів буде демілітаризований українською армією”, – говорить Касьянов.

При цьому він уточнює, що сподіватися на те, що війна з Росією закінчиться після того, як Україна звільнить Крим і Донбас, не доводиться.

“Вона не закінчиться – просто лінія фронту зміститься до українсько-російського державного кордону. І тоді ми будемо змушені перенести війну на територію Росії. Адже завдання нашої війни – не захоплення територій, а розгром армії ворога. Де його громити, на своїй або на його території – це питання тактики. Головне-розгромити армію ворога так, щоб вона більше не представляла ні для кого загрози”, – сказав Касьянов. І додав, що більшу частину російської армії все ж доведеться розгромити на території України.