Цей тиждень буде вирішальним для російської сторони. Так вважає військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

 “Якщо ЗС РФ не почнуть робити активних бойових дій, то до кінця тижня ми розгромимо їх до стану, близького до небоєздатності”, – сказав військовослужбовець в інтерв’ю Вадиму Герасимовичу.

– Наразі йде стратегічна гра: хто кого перетягне. Ми вперше за час цієї війни намагаємось нав’язати РФ свою гру. Ми змусили її війська переміститися з півночі на південь, а не з Донецького на Запорізький, і із Запорізького на Південнобузький напрямок, – заявив він .

На думку Жданова, російські окупанти опинилися в вельми жалюгідному становищі і для найкращого опису їхньої ситуації підходить відомий вислів “зволікання смерті подібне”.

“Їм потрібно приймати рішення, що робити далі: йти в наступ або братися за лопати і рити окопи. Але другий варіант для них найгірший, бо якщо вони сідають у глуху оборону, то тоді загроза наступу для нас знижується і ми продовжуємо планомірно та методично знищувати їх запаси, тим самим знижуючи бойову спроможність російських військ”, – пояснив експерт.

Також він наголосив, що якщо до кінця тижня окупанти не вживуть активних дій, то вже до наступного понеділка сил у них не залишиться. Їм треба буде робити перегрупування, знову шукати якісь резерви, везти їх на Херсонщину та вже на місці відновлювати боєздатність своїх батальйонно-тактичних груп.

“Тобто у російських окупантів залишається лише один варіант – йти в наступ. Третього тут не дано”, – підсумував ведучий.

“Виходить, що так, – погодився Олег Жданов. – Це найвигідніший для них варіант – зімітувати наступ, і якщо у них буде хоч якийсь успіх, то тоді відразу ж вимагатиме переговорний процес. Чому? Тому, що перша декада серпня, вважайте, закінчилась. Залишається майже рівно місяць до тієї дати, коли вони призначили референдуми, а для їх проведення потрібна тиша, потрібне припинення вогню”.

Водночас, за його словами, Росія створила ударне угруповання на півдні України і намагається максимально відтягнути наші сили на північ. Для цього противник створює на Донецькому напрямку ілюзію масованого наступу, хоча не має там резервів.

– І наше завдання – утримати оборону, не перекидаючи туди війська. Ось така велика стратегічна гра йде сьогодні по всьому фронту, але Росія має час до кінця тижня. Якщо до кінця тижня вони не переграють нас і не розпочнуть наступальну операцію, ми почнемо планомірне знищення угруповання РФ на правому березі Дніпра, – підсумував Жданов.

Після звільнення Херсона, ймовірно, розпочнеться деокупація захопленої росіянами частини Запорізької області.

Таку думку висловив капелан частини 3026 Національної гвардії України Денис Кравчук.

За його словами, основні військові дії будуть розгортатись в Херсонській області.

“Очевидно, що наші війська чекають поки росіяни стягнуть на цей напрямок більше техніки та живої сили. Теж саме стосується і Запорізького напрямку. Після деокупації Херсона буде звільнена тимчасово окупована територія Запорізької області”, – розповів Кравчук.

Він додав, що військове командування ЗСУ намагається мінімізувати втрати українських військових, оскільки цінує їхні життя.

“Наступальні дії повʼязані з великими втратами. Тому наші контрнаступальні дії йдуть повільно, проте вони успішні й з мінімальними втратами”, – каже капелан.

Зазначимо, нині ворог контролює південну частину Запорізької області та узбережжя Азовського моря.