МЗС України працює над тим, аби евакуювати з Афганістану усіх українців, які цього просять. До того ж наша держава допомагатиме іноземцям, які опинилися у біді.

Глава МЗС Дмитро Кулеба відзначив: Україні вже вдалося те, чого не змогли зробити інші. Йдеться про успішну евакуацію заповненого борту 16 серпня – у день, коли в аеропорту творився хаос.

“Інформація про кинутих українців – брехня”

Водночас глава міністерства зовнішніх справ закликав українців та ЗМІ не поширювати фейків про ситуацію в Афганістані. Йдеться про те, що Україна начебто кинула своїх. Дмитро Кулеба назвав це брехнею і заявив, що Україна контактує зі своїми громадянами.

З усіма, хто дає про себе знати, ми на постійному зв’язку. Знаємо хто де знаходиться, знаємо, що прямої загрози життю громадян наразі немає,– написав Кулеба.

На противагу він зазначив, що світ захоплюється вчинком України, яка забрала на свій борт іноземців. Він навів приклади заголовків закордонних ЗМІ, які розповіли про евакуацію своїх громадян.

Він зіронізував, що у такому контексті показовим є коментар з Росії: мовляв, поки “їхні цілуються з талібами, Україна справою займається”.

Іноземців заберемо, але українці – пріоритет.

Як розповів глава МЗС, є кілька конкретних сценаріїв повернення українців, які вже втілюються в життя. Україна обов’язково забере тих, хто попросить про евакуацію. Це стосується і іноземців, хоча вони – другі у списку.

Держава працює щогодини над тим, щоб допомогти нашим громадянам. Допоможемо й іноземцям, але громадяни України – абсолютний пріоритет, тому що ми своїх не кидаємо,– ствердив Кулеба.