Велика Британія надасть Україні ще 1,3 млрд фунтів стерлінгів ($1,6 млрд) військової допомоги. Як передає Reuters, про це йдеться в заяві уряду країни.

Зазначається, що додаткові витрати на Україну буде виділено з резерву, який використовується урядом для надзвичайних ситуацій.

Уряд також повідомив, що наприкінці травня прем’єр-міністр Борис Джонсон проведе нараду з провідними оборонними компаніями щодо збільшення виробництва у відповідь на зростання попиту, спричиненого війною в Україні.

Нове зобов’язання майже удвоє перевищує попередні витрати Великобританії на Україну. За даним уряду, це найвищий рівень виплат на воєнні потреби від часів конфліктів у Іраку та Афганістані.

Нагадаймо, шо США виділяють додатковий пакет військової допомоги для України загальною вартістю в 150 мільйонів доларів. З серпня 2021 року це буде вже дев’ятий пакет військової допомоги для України. Про це сказано в заяві Державного секретаря США Ентоні Блінкена, яке опубліковано на сайті Державного департаменту 6 травня.

Я сьогодні затвердив, відповідно до доручення президента, виділення коштів на суму до 150 млн доларів для надання подальшої негайної військової допомоги Україні у вигляді додаткового озброєння та обладнання із запасів Міністерства оборони США – заявив держсекретар.

Загальна вартість поставок військової допомоги (озброєння, амуніція, техніка) для України з 24 лютого 2022 року, коли росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, досягла 3,8 млрд доларів.

Ми продовжимо надавати Україні зброю, яку її сили ефективно застосовують для захисту країни та свободи своїх співвітчизників. На додаток до військової допомоги, ми також продовжуємо надавати пряму фінансову підтримку Україні, підтримуємо документування доказів звірств росії проти цивільного населення України та заходи щодо продовження посилення тиску на економіку путіна, що обвалюється. Всі разом, ці зусилля допоможуть зміцнити позицію України за столом переговорів, одночасно продовжуючи ізоляцію росії у світі, поки вона не припинить її безглузду війну проти України – заявив Блінкен.